Çevrim içi alışveriş uygulaması Getir, Avrupa’da vermiş olduğu hizmet ağına bir yenisini daha eklediğini duyurdu. Yaz aylarında, Almanya ve Fransa’da da hizmet vermeye başlayan Getir şimdi ise İspanya ’ya açıldı.

Dünyada ilk kez 10 dakikada teslimat sloganıyla hayatına başlayan çevrim içi market uygulaması Getir, özellikle son dönemlerde aldığı ve hatta yaptığı yatırımlarla adından sık sık söz ettiriyor. Bu yıl aldığı yatırımlarla toplam değerlemesini 7 milyar 555 milyon dolara çıkaran girişim Türkiye’nin 5 buçuk gibi kısa bir sürede Unicorn olan ilk şirketi olma ünvanını da elde etmişti.

Getir sadece yurtdışından aldığı yatırımlarla değil, ülkemizde ve diğer bölgelerdeki yatırımlarıyla da oldukça konuşuluyor. Bu bağlamda geçen aylarda Galatasaray ve Fenerbahçe Spor kulüpleri ile sponsorluk anlaşmaları imzalayan şirket, n11.com’a stratejik yatırım yapacağını da açıklamıştı. Geçen günlerde ise araç paylaşım girişimi olarak bilinen MOOV’un hisselerini satın almak için Rekabet Kurumu’na başvuruda bulunan şirket, girişimin hisselerinin yüzde 75’ini satın almak istiyordu. 

Getir, İspanya ‘da iki şehirde birden hizmet veriyor

Yine bu yılın başlarında Avrupa pazarına açılan Getir, hızlı bir şekilde bölgenin pek çok ülkesinde hizmet vermeye başlamıştı. İngiltere, Hollanda, Almanya ve Fransa’da hizmet vermeye başlayan girişimden şimdi ise İspanya atağı geldi.

Getir, Avrupa’nın bir diğer önemli ülkelerinden olan İspanya’da Madrid ve Barselona şehirlerinde çalışmalarına başladı. İspanya’da faaliyet gösteren rakibi BLOK’u satın alarak ülkeye giriş yapan Getir, söz konusu satın alımın ardından 19 yeni depo açarak artık İspanyollar tarafından da kullanılabiliyor. Getir, İspanya’nın diğer şehirlerine de yayılmak istiyor. 

İspanya’nın ardından ise önümüzdeki aylarda hizmet ağına İtalya ve Portekiz’i de katmak isteyen şirketin söz konusu ülkelerde hızlıca faaliyete geçecek. Avrupa pazarının ardından ise Getir’i yılın sonlarına doğru Amerika pazarında göreceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Getir, Londra ve Amsterdam’ın Ardından Berlin ve Paris’te de Hizmet Vermeye Başladı! 

Getir, Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımının Forma Sponsoru Oldu!

Apple iPhone 13 – TechTalk Özel Canlı Yayını #26:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz