Google Oyunları
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Evden çalışmanın devam ettiği bu dönemde yoğun iş molalarında biraz olsun kafanızı dağıtmak isterseniz Google’ın basit ve bir o kadar eğlenceli oyunlarını deneyebilirsiniz. Çocuklarınızın da oynayabileceği bu oyunları Google arama motoruna yazarak hemen oynayabiliyorsunuz. İşte; ‘Google’da aratarak oynayabileceğiniz oyunlar’. ‘Google oyunları’. ‘Google arama sayfasından oynanan oyunlar’. ‘Google üzerinden oynanabilen oyunlar’. ‘Google’dan oynanan oyunlar’.  

Klasiklerden Google’ın bazı özel günler için tasarladığı oyunlara kadar keyifli ve eğlenceli 12 oyunu sizler için listeledik. İşte; ‘Google’da aratarak oynayabileceğiniz oyunlar’. ‘Google oyunları’. ‘Google arama sayfasından oynanan oyunlar’. ‘Google üzerinden oynanabilen oyunlar’. ‘Google’dan oynanan oyunlar’. 

Google’da Aratarak Oynayabileceğiniz Oyunlar 

Google Oyunları

‘Google’da aratarak oynayabileceğiniz oyunlar’. ‘Google oyunları’. ‘Google arama sayfasından oynanan oyunlar’. ‘Google üzerinden oynanabilen oyunlar’. ‘Google’dan oynanan oyunlar’. 

Google Oyunları 
 • Flip a Coin 
 • Spinner 
 • Roll a Die 
 • Solitaire 
 • Snake 
 • Minesweeper 
 • Tic Tac Toe 
 • Pac – Man 
 • Magic Cat Academy Doodle  
 • Clara Rockmore’un 105. Doğum Günü Doodle Oyunu 
 • Çocukların Kod Yazmasının 50. Yıl Kutlamaları Doodle Oyunu
 • Hip Hop’un Doğuşunun 44. Yıl Dönümü  
Flip a Coin 

Google Oyunları

Google’da aratarak oynayabileceğiniz oyunlar arasında olan ‘Flip a Coin’ hem klasiklerden hem de hepimizin bildiği bir yazı tura oyunudur. Oyunu oynamak için Google’a Flip a Coin yazmanız yeterli. Ardından para atılıyor ve yazı, tura seçeneklerinden biri geliyor. Oyunu yeniden oynamak için de göreceğiniz tekrar at yazısına tıklamanız gerekiyor. 

Spinner 

Google Oyunları

Google’da aratarak oynayabileceğiniz oyunlar listemizde 2’nci sırada yer alan ‘Spinner’ bir çark döndürme oyunudur. Yine Google’a adını yazarak oynayabileceğiniz oyunda çark dönmeye başladığında üzerine tıklıyor ve çarkı durdurabiliyorsunuz. Spin yazısına tıklayarak da çarkı tekrar döndürebiliyorsunuz 

Roll a Die 

Google Oyunları

Google oyunları arasında olan ’Roll a Die’ aslında bir zar atma oyunudur. Yine Google arama sayfasına oyunun adını yazıyorsunuz ve altta göreceğiniz zarlara veya roll yazısına tıklayarak zar atıyorsunuz.  

Solitaire 

Google Oyunları

Solitaire’ hepimizin bildiği klasik oyunlardan biridir. Google’a Solitaire yazıyorsunuz ve oyna butonuna tıklıyorsunuz. Daha sonra kolay ve zor olmak üzere iki seviyeden birini seçiyorsunuz ve kartlar dağıtılmaya başlıyor. Siyah ve kırmızı renkte yer alan kartları 10’dan geriye doğru sıralamaya başlıyorsunuz.  

Snake 

Google Oyunları

Snake’de yine Google üzerinden oynanabilen oyunlar arasında olup aynı zamanda akıllı telefonlar öncesinde herkesin oynadığı klasik oyunlardandır. Oyunun amacı yiyeceği almak ve yılanın hem kenarlara hem de kendisine çarpmasına engel olmaktır.  

Minesweeper 

Google Oyunları

‘Minesweeper’ ise yine oyun tutkunlarının bildiği ve klasikler arasında yer alan mayın tarlası oyunudur. Burada karelere tıklıyor ve rakamları açmaya çalışıyorsunuz. Diğer yandan bu karelerin altında bir de mayınlar bulunuyor. Oyuncu ne kadar çok rakam açarsa ve mayınlara denk gelmezse o kadar şanslı oluyor. 

Tic Tac Toe 

Google Oyunları

Tic Tac Toe’ diğer deyimiyle XOX oyunu listemizde yer alan diğer oyunlar gibi Google’a yazdığınızda sayfada en üstte karşınıza çıkıyor. Burada X oyuncu ve O oyuncu olmak üzere 2 farklı profilde oynuyorsunuz. Rakibiniz X oyuncusu ise X ifadesini yan yana getirmesine engel olmak amacınız arasında bulunuyor.  

Pac – Man 

Google Oyunları

Pac – Man’ oyununu oynayabilmek için Google arama motoruna Pac – Man yazıyorsunuz ve en üstte karşınıza çıkıyor. Burada oyna butonuna tıklıyorsunuz. Böylece evden çalıştığınız bu dönemde iş aralarında kafanızı dağıtmanıza yardımcı olacaktır. Yine çok eski oyunlardan biri olan Pac – Man’de oyuncunun amacı, labirent ortamında diğer karakterlere yakalanmadan yiyecekleri toplamak.  

Magic Cat Academy Doodle  

Google Oyunları

Türkçe adıyla Cadılar Bayramı olan Magic Cat Academy Google tarafından oluşturulan oyunlardan biridir. Oynamak için Google arama motoruna google.com/doodles adresini kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Ardından karşınıza çıkan sayfada göreceğiniz Google Doodle arşivini açıyorsunuz. Bu seçenekler arasından arama alanına Magic Cat Academy yazıyorsunuz ve 2016, 2017, 2020 olmak üzere oyunun 3 bölümü ekranınıza geliyor. Bunlardan birine tıklayarak oynamaya başlayabilirsiniz. 

Clara Rockmore’un 105. Doğum Günü Doodle Oyunu 

Google Oyunları

İlk kadın Theremin virtüözlerinden Clara Rockmore’un 105’inci doğum günü anısına Google tarafından oluşturulan bu oyuna ulaşabilmek için Google arama motoruna google.com/doodles adresini giriyorsunuz ve karşınıza çıkan sayfada Clara Rockmore’un 105. Doğum Günü yazarak oyunu aratıyorsunuz. Oyun açıldığında Clara Rockmore’la birlikte Theremin çalıyorsunuz.  

Çocukların Kod Yazmasının 50. Yıl Kutlamaları Doodle Oyunu 

Google Oyunları

‘Çocukların Kod Yazmasının 50’nci Yıl Kutlamaları’da bir doodle oyunu olarak listemizde yer alıyor. Bu oyunu da google.com/doodles adresinden aratıyorsunuz. Google’un 2017’de çıkardığı bu oyunda ekranda yer alan okları sıralıyorsunuz ve play butonuna dokunduğunuzda tavşanı hareket ettiriyorsunuz.  

Hip Hop’un Doğuşunun 44. Yıl Dönümü 

Google Oyunları

Google’da aratarak oynayabileceğiniz oyunlar listemizde son sırada yer alan ‘Hip Hop’un Doğuşunun 44. Yıl Dönümü’ 2017 yılında Google’ın çıkardığı oyunlardan biridir. Bu oyunda DJ oluyorsunuz ve kendi ritminizi yakalıyorsunuz.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Xiaomi Mi Band 6 NFC Desteği ile Tanıtıldı!

Xiaomi Türkiye Fabrikası Açıldı

Boston Dynamics, Koli Taşıma ve Yükleme İşlemleri İçin Geliştirdiği Yeni Robotu ‘Stretch’i Tanıttı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz