Getir Yatırım
Okuma Süresi
2 dakika

Çevrim içi market uygulaması Getir, ikinci yatırım turunda 128 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Söz konusu yatırım ile birlikte; şirketin piyasa değeri, 850 milyon dolar seviyesine ulaştı.  

Çevrim içi market uygulaması Getir, kısa bir süre önce gerçekleştirdiği ikinci yatırım turunda 128 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Söz konusu yatırım ile birlikte; şirketin piyasa değeri, 850 milyon dolar seviyesine ulaştı. Getir kurucusu Nazım Salur, konuya ilişkin açıklamasında Getir’i 2015 yılında dünyada bir ilki gerçekleştirerek kurduk ve yeni bir pazar oluşturduk. Bugün Türkiye’nin 18 şehrinde 1.500 ürünü ortalama 10 dakikada kullanıcılara ulaştırıyoruz. Bunun yanı sıra, GetirYemekGetirBüyük ve GetirSu ile hizmet çeşitliliğimizi artırdık. 128 milyon dolar yatırım aldığımız bu turda, mevcut yatırımcılarımız Getir’in potansiyeline inanarak ek yatırım yaptı ve yeni yatırımcılar aramıza katıldı. Sadece 5.5 yılda yaklaşık 850 milyon dolar değerlemeye ulaştık. Getir’in kurulduğunda dünyada bir ilk olması ve bu fikri geliştirerek bugünlere taşımamız, bu değerlemeye ulaşmamızda en önemli etken oldu” ifadelerini kullandı.  

Aktarılan detaylara göre; yapılan yatırım turunda, Getir çalışanlarının talebi üzerine çalışanlara da yatırımcı olma imkanı sunuldu ve hisse satışı yapıldı. Bu kapsamda; 250’den fazla Getir çalışanı, kişisel birikimiyle Getir’e ortak oldu. Şirketin; Getir’in ardından ‘GetirBüyük’, ‘GetirSu’ ve ‘GetirYemek’ hizmetlerini kullanıma sunmuş olduğu da biliniyordu. Halihazırda ‘GetirBüyük’te yaklaşık 4 bin ürün, ‘GetirYemek’te ise 15 binden fazla restoran bulunuyordu.  

‘Getir’ uygulamasının piyasa değeri, beş buçuk senede 850 milyon dolara ulaştı 

Getir Piyasa Değeri

Diğer yandan; Getir, geçen yıl yapılan birinci yatırım turunda 38 milyon dolarlık yatırım almıştı. Michael Moritz, ‘Crankstart’ üzerinden Getir’e yaptığı yatırımı ikinci turda da sürdürerek Brezilya merkezli ‘Base Partners’ ile birlikte turun liderliğini göğüsledi. Bu turda, yerli yatırımcı ‘Revo’nun da yer aldığı ifade edildi. Ayrıca ‘Tiger Global’, ‘Goodwater Capital’ ve ‘Fiba’nın çatı şirketi ‘Esas Holding’ de Getir’in yeni yatırımcıları arasında yer aldı. ‘Tiger Global’in; ZomatoTrendyol ve Mynet’te de yatırımları bulunuyordu. ‘Goodwater Capital’ın ise mikro mobilite yatırımı ile dikkat çektiği ifade ediliyordu. Yaşanan gelişme sonrası; ‘Getir’ uygulamasının piyasa değeri, beş buçuk sene içerisinde 850 milyon dolara ulaşmış oldu. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Getir, Fenerbahçe’nin Zaman Sponsoru Oldu

Dünyada Bir İlk: İstanbulkart ile Getir’de Ödeme Yapılacak

Getir Büyük Nedir? Getir Nasıl Kullanılır? Detaylı Anlatım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz