Apple’ın yeni akıllı telefon serisi iPhone 12 ailesinin en küçük üyesi iPhone 12 mini ‘nin DxOMark kamera performans sonuçları açıklandı. iPhone 12 mini elde ettiği 122 puan serinin diğer cihazlarından geri kalmadığını ortaya koydu. 

Akıllı telefonların lenslerini ve kameralarını bilimsel olarak değerlendiren bağımsız bir kıyaslama platformu olan DxOMark iPhone 12 mini ’nin kamera test puanlarını açıkladı. 

Dünyanın en küçük 5G bağlantı desteği olan iPhone 12 mini gücünü A14 Bionic’ten alıyor. Şimdiye kadar Apple’ın geliştirdiği en verimli ve en güçlü çip olan A14 Bionic sayesinde kameranın performansı da oldukça dikkat çekici bir seviyeye çıkıyor.

iPhone 12 mini DxOMark kamera test sonuçları

iPhone 12 mini kamera testlerinde DxOMark’tan ortalama 122 puan almayı başardı. Şu an için platformun vermiş olduğu en yüksek puan ise Huawei Mate 40 Pro+’a gitmişti. Çinli şirketin son amiral gemisi modeli aynı testlerden 139 puan alarak birinciliği göğüslemişti. Fotoğraf testlerinde ise 132 puan almayı başaran iPhone 122 mini düşük ışıkta gösterdiği performansla ilgi çekti.

Apple’ın mini’sinin video testlerine gelindiğinde ise cihazın 112 puan aldığı görülüyor. Arka tarafta ikili bir kamera kurulumunun olduğu cihazın zoom performansının düşüklüğü ise 41 puan almasına olanak tanıdı. iPhone 12 mini’nin zoom performasında düşük puan alması ortalamayı düşürse de cihazın genel olarak başarılı sonuçlar aldığı ortaya çıktı. iPhone 12 mini’nin kamera sistemi iPhone 12’ler ile aynı olduğundan, DXOMARK testindeki genel, fotoğraf, yakınlaştırma ve video puanlarıyla neredeyse aynı. Diğer özelliklerin çoğunda küçük farklılıkları bulunuyor. Odaklanma konusunda serinin diğer üyelerinden biraz daha dengesiz davranışlar sergilemesi bu sebepten ötürü normal olarak yorumlanıyor. Yine de cihazın çoğu koşulda doğru hedef pozlama ve ince ayrıntıları iyi korumasıyla genel olarak çok iyi bir performans sunduğu aktarılıyor. 

Ortalamada almış olduğu 122 puanla serideki kardeşlerinin hemen arkasında konumlanan iPhone 12 mini, tıpkı diğer üyeler gibi listede ilk 10’un dışına çıktı. Cihaz iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro ve iPhone 12’nin hemen arkasında kendine yer buldu. 

iPhone 12 mini kamera özellikleri

  • 12 MP geniş açılı lens, f/2.4 diyafram açıklığı,
  • 12 MP, 12 derecelik ultra geniş açılı lens, f/1.6 diyafram açıklığı​
  • Smart HDR 3 ve gece modu.

iPhone 12 mini Türkiye fiyatı

Serinin en küçük modeli iPhone 12 mini’nin 64 GM dahili depolama alanlı versiyonu 9.999 TL’den; 128 GB modeli ise 10.499 TL’den; 256 GB modeli ise 11.499 TL’den Türkiye’de satın alınabilir.

İlginizi Çekebilir:

DxOMark 2020’nin En İyi Kameraya Sahip Telefonlarını Açıkladı

DxOMark Testlerinde Huawei Mate 40 Pro+ Tarih Yazdı

iPhone 12 Pro Max’in DxOMark Sonuçları Çıktı

iPhone 12 Pro inceleme – iPhone 12 Pro kamera ve video performansı nasıl?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz