Facebook iPhone Hata

iPhone’ cihazlardaki Facebook kullanıcılarının, 22 Ocak akşamı açıklanamayan bir hata nedeniyle oturumları kapandı ve hesaplarından otomatik olarak çıkış yapıldı. Söz konusu sorun, ‘Facebook’un Twitter’daki ‘TT (Trending Topics)’ listesine girmesi üzerine fark edildi. Konuyla ilgili ‘Engadget’a konuşan bir Facebook sözcüsü, problemin farkında olduklarına ve olabildiğince hızlı bir biçimde düzeltmeye çalıştıklarına işaret etti.  

‘iPhone cihazlardaki Facebook kullanıcılarının, 22 Ocak akşamı açıklanamayan bir hata nedeniyle oturumları kapandı ve hesaplarından otomatik olarak çıkış yapıldı. Birçok kullanıcı, başlangıçta Facebook’un çöktüğünü düşünmüş olsa da söz konusu sorun, platformun Twitter’daki ‘TT (Trending Topics)’ listesine girmesi üzerine fark edildi. Sorunun kaynağı henüz belirlenemese de platformun yalnızca ‘iOS’ versiyonunda, bu tip bir hata yaşandığı belirtildi. ‘iPhone’da oturumu kapanan Facebook kullanıcılarından iki faktörlü kimlik doğrulaması kullanan kişilerden birçoğunun da yeniden bağlanmakta ve giriş yapmakta sorun yaşadığı dile getirildi.  

Facebook iPhone Hata

Özellikle sosyal medya platformları üzerinden yapılan paylaşımlara göre; iki faktörlü kimlik doğrulaması etkinleştirilmiş olan birçok kişi, nihayetinde tekrar giriş yapabildi. Fakat SMS kodlarının, oldukça yavaş bir biçimde gönderildiği ve bazı kişilerin, yeniden hesabına erişmek için fotoğraf yüklemek zorunda kaldığı ifade edildi.  

Facebook, ‘iOS’ uygulamasındaki sorun ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı

Facebook iOS Sorun

Konuyla ilgili ‘Engadget’a konuşan bir Facebook sözcüsü, açıklamasında “Bazı kişilerin, güncel olarak Facebook’a erişim konusunda sorun yaşadığının farkındayız. Platformu, olabilecek en hızlı biçimde normale döndürmek üzere çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi. Facebook da benzer şekilde, resmi sayfası üzerinden ‘iOS‘ uygulamasındaki sorun ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada “Oturumu kapanan ve Facebook hesabına erişmek için yeniden oturum açmak zorunda kalan kullanıcıların raporlarını inceliyoruz. Sorunu, olabildiğince hızlı bir biçimde çözmeye çalışıyoruz. Sabrınız için teşekkürler” ifadeleri kullanıldı. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Facebook, Sosyal Medya Yasası Kapsamında Türkiye’de Temsilci Atayacağını Açıkladı 

Trump’ın Facebook ve Instagram Hesapları Açıldı

WhatsApp‘tan Türkiye Kullanıcılarına: “Facebook Mesajlarınızı Göremez”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz