Dünyada ilk kez 10 dakikada teslimat sloganıyla çevrim içi market hizmeti sunan Getir, otomobil paylaşım girişimi Moov ’un yüzde 75 hissesi için başvuruda bulundu. Rekabet Kurumu’na yapılan başvuru kabul edilirse Getir, Moov’un yüzde 75 hissesine sahip olacak. 

Özellikle son dönemlerde aldığı ve yaptığı yatırımlarla gündeme gelen Getir, geçtiğimiz Ocak ayında ikinci yatırım turunu 128 milyon dolarla tamamlamıştı. Yalnızca iki ay içinde üçüncü turu da tamamlayan Getir, mart ayında Sequoia Capital ve Tiger Global’dan 300 milyon dolar değerinde yeni yatırım alarak değerlemesini 2,6 milyar dolara çıkarmıştı. Getir, 5,5 yıl kadar kısa bir sürede Unicorn olan ilk Türk şirketi olmuştu. Dördüncü yatırım turunu da haziran ayında tamamlayan Getir, aldığı 555 milyon dolarlık yeni yatırımla birlikte toplamda 7 milyar 555 milyon dolar değerlemeye ulaşmıştı.

Getir, n11.com’a stratejik yatırım yapacak

Şirket bu ayın başında da n11.com’a stratejik yatırım yapacağı açıklanmıştı. Getir CEO’su ve kurucusu Nazım Salur’un resmi Twitter hesabından görüşmelerin başladığını açıklamıştı. Şimdi ortaya çıkan yeni bir haber ise Getir’in Moov’un hisselerinin yüzde 75’ini satın almak için Rekabet Kurumu’na başvurduğu belli oldu. 

Rekabet Kurumu, söz konusu başvuruyu olumlu değerlendirirse Getir, Moov’un hisselerinin yüzde 75’ini Çelik Motor’dan devralacak. 

Getir’in Moov hisseleri için başvuruda bulunduğu ise Rekabet Kurumu’nun internet sayfasında yayınlanan açıklamayla belli oldu. Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bildirim konusu işlem, Getir Perakende Lojistik A.Ş.’nin, Moov Dijital Ulaşım Çözümleri Ticaret A.Ş.’nin hisselerinin %75’ini Çelik Motor Ticaret A.Ş’den devralması işleminin bildirilmesidir.”

Getir, Moov’un hisselerinin yüzde 75’ine sahip olmak için 16 milyon dolar ödeme yapacak. Anadolu Grubu tarafından açıklanan anlaşma bedeli Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bir bildiri ile duyuruldu. 

Moov nedir?

Moov, paylaşım ekonomisi temeline dayanan araç paylaşımı hizmetidir. Eylül 2018’de ilk olarak İstanbul’da hizmet vermeye başlamıştır. İstanbul’un ardından, hizmet bölgelerine İzmir ve Ankara’yı da dahil etmiştir.

İlginizi Çekebilir:

Getir, Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımının Forma Sponsoru Oldu!

Getir, n11.com ‘a Stratejik Yatırım Yapacak

Getir, Londra ve Amsterdam’ın Ardından Berlin ve Paris’te de Hizmet Vermeye Başladı! 

Şık, sessiz ve minimalist: Logitech Pebble M350 ve Logitech K380 inceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz