Galaxy XCover FieldPro

Dayanıklı cep telefonlarının kendilerine özel bir alıcı kitlesi ve pazarı bulunuyor. Bazı cep telefonları yapıları ile ‘dayanıklı cep telefonu’ olduklarını belli ediyor. Bazıları ise çok daha şık bir tasarım anlayışı ile dayanıklılığı birleştiriyor. Samsung’un, Galaxy XCover FieldPro isimli, tasarımı ile dayanıklı bir cep telefonu olduğunu belli eden modeli, bin 105 dolara satışa çıkıyor. 

Markalar sadece giriş, orta ve üst segment olarak telefonlar çıkarmıyorlar. Bazen oyunculara yönelik geliştirmiş modeller çıkartabiliyorlar. Bu konuda en iddialı markalardan biri Asus. ROG serisi cep telefonları ile oyunculara yönelik cep telefonu pazarında lider konumda. Oyuncular için nasıl özel telefonlar üretiliyorsa, zorlu koşullarda çalışanlara ve yaşayanlara yönelik telefon modelleri de çıkartılıyor. Birçok marka bu özel pazara telefonlar çıkartıyor. Örneğin LG’nin, askeri dayanıklılık sertifikasına sahip cep telefonları, tasarımları ile normal bir akıllı cep telefonu gibi görünüyor. Ama Samsung’un özel dayanıklı cep telefonu serisi XCover ailesine dahil olan cep telefonları, görünüşleri ile de dayanıklı modeller olduklarını gösteriyorlar. Samsung’un son dayanıklı cep telefonu Galaxy XCover FieldPro, bin 105 dolarlık oldukça yüksek bir fiyat etiketi ile satışa çıktı. 

Samsung Galaxy XCover FieldPro teknik özellikler 

Galaxy XCover FieldPro teknik özellikler 

Bu dayanıklı cep telefonunun metal ve kauçuktan oluşan bir dış çerçevesi bulunuyor. Darbelere dayanıklı olan bu temel yapısı sayesinde, zorlu şartlara dayanıklı bir cep telefonu. Bu sağlam cep telefonunun ağırlığı 256 gram. Kalınlığı ise 14.2 mm. Yani standart iki akıllı cep telefonunun birleşimi kadar kalın ve ağır. Ayrıca IPX68 sertifikasına sahip. Bu sayede suya ve toza karşı dayanıklı. 

Bu dayanıklı cep telefonu işlemci olarak, Exynos 9810 işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci 10 nm teknolojisi ile üretilmiş, toplam sekiz çekirdekli bir işlemci. Bu çekirdeklerden dört tanesi 2.7 GHz frekans hızında çalışabiliyor. Geriye kalan dört çekirdek ise, 1.8 GHz frekans hızında çalışıyor. Telefon, grafik birimi olarak ise Mali-G72 MP18 kullanıyor. Bu donanım özelliklerinin yanı sıra 4 GB belleğe ve 64 GB depolama alanına sahip. Tüm bu donanım özellikleri ile dayanıklı olmasının yanında, günlük işleri sorunsuz halledebilecek, hatta oyun oynatabilecek bir cep telefonu. Ama yine de satıldığı fiyat oldukça yüksek. 

Arka tarafında tek bir kamera bulunduran modelin, arka kamerasının büyüklüğü 12 MP. Bu kamera ile birlikte, 1080p 30 kare videolar çekilebiliyor. Ön tarafında ise 8 MP’lik bir kamera bulunuyor. Bu kamera ile de 1080p 30 kare videolar çekilebiliyor.  

Ekran olarak ise karşımıza, 5.1 inçlik, 1440 x 2560 çözünürlüğünde, IPS teknolojisini kullanan bir ekran çıkıyor. Tüm bu özelliklerini 4.500 mAh’lik bir batarya destekliyor. Yani teknik özellikleri ile orta segment ve son derece sağlam bir cep telefonu. Fakat, belirlenen bin 105 dolarlık resmi satış fiyat etiketi, son derece yüksek.  

AKILLI TÜRK HAMAMI, TİKTOK, TİNDER, BİTCOİN – DigiToll #2048

Daha Fazlası:

Koronavirüsün hava yolu endüstrisine zararı 250 milyar doları bulabilir 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz