Google Lens Logosu

Yaklaşık 3.5 yıl önce kullanıcı beğenisine sunulan ‘Google Lens’ uygulamasının logosu, ikinci kez değişiyor. Üzerinde çalışılan yeni logonun, kamera simgesine daha fazla benzediği ifade ediliyor.  

Yaklaşık 3.5 yıl önce kullanıcı beğenisine sunulan ‘Google Lens’ uygulamasının logosu, ikinci kez değişiyor. Üzerinde çalışılan yeni logonun, kullanıcılar tarafından alınan ekran görüntüleri aracılığıyla ortaya çıktığı ifade ediliyor. 2017 yılı içerisinde kullanıma sunulan platform logosunun, en son 2019 yılında değişmiş olduğu da biliniyor. Yeni logonun, sınırlı bir kullanıcı kitlesinde test edildiği tahmin ediliyor. Bununla birlikte; test edilen yeni logoda var olan ikonun, kamera simgesine çok daha fazla benzediği belirtiliyor.  

Google Lens Logosu
*Test Edilen Yeni Logo

Diğer yandan; popüler görüntü tanıma uygulamasının logosunun, kesin olarak değişip değişmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu, cihazlarında hala eski logoyu görüntüleyebildiğine işaret ediyor. Bu nedenle Google’ın, yeni logoyu kısıtlı bir kullanıcı kitlesi üzerinde test ederek platformun kullanım oranını etkileyip etkilemediğine bakacağı tahmin ediliyor. Logo değişikliği kararının ise yapılan analizler sonucunda alınması bekleniyor.  

Google Lens, yeni logo ile kamera odaklı marka imajını sağlamlaştırmaya çalışıyor

Google Lens Yeni Logo
*Soldan Sağa: İlk logo, 2019 yılında yayınlanan logo

Bunun yanında; Google Lens, kullanıcıların kameraları aracılığıyla gördükleri görüntünün arama sonuçlarına erişebilmesini mümkün kılıyor. Fakat uygulama, kamera odaklı bir uygulama olmasına rağmen bugüne kadar kullanılan her iki logonun da kamera çağrışımı yapma konusunda zayıf olduğu biliniyor. ABD merkezli teknoloji devinin, ‘Google Lens’ için hazırladığı yeni logo tasarımıyla marka imajını sağlamlaştırmaya yönelik bir hamle yapmaya çalıştığı tahmin ediliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Google Lens Nedir? Google Lens Ne İşe Yarar?

Makro Lens ile Profesyonel Gibi Görünen Doğa ve Yiyecek Fotoğrafları Çekebilmeniz İçin İpuçları!  

Google Pixel 4a 5G ve Pixel 5’in Bazı Teknik Özellikleri Sızdırıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz