google pixel 6 çıkış tarihi

Android’in geliştiricisi Google, kendi akıllı telefon serisine ekleyeceği yeni model Google Pixel 6 çıkış tarihi duyuruldu. Google Pixel 6 kullanıcılara neler sunacak, ne açıdan öneme sahip, ne zaman satışa çıkacak, detaylar haberimizde.

Android yazılımının gelişimini üstlenen Google, aynı zamanda her sene, o yazılımın Google’a göre en iyi şekilde sunulduğu bir telefon piyasaya sürüyor. Geçen sene satışa çıkan Google Pixel 5 modeli, çoğu kullanıcı tarafından yeterli görülmemişti. Bunda en büyük pay ise Pixel 5’in orta segment bir işlemci ile çıkış yapmış olmasıydı. Şimdi ise Google Pixel 6 satış tarihi belli oldu.

Pixel 5’in isteneni verememesi üzerine gözler Pixel 6’ya çevrilmişti. Geçen senenin aksine Pixel 6’nın yanında Pro adını taşıyan daha gelişmiş bir modelin çıkması da bekleniyor. Neredeyse kesin gözüyle bakılan bir diğer büyük beklenti ise, Pixel 6 ailesinin Google’ın kendi işlemcisiyle gelmesi.

Etkinlik daveti paylaşıldı

Pixel modellerinin tanıtımı her sene sonbahar mevsiminde yapılıyor. Ülkemizde bilinirliliği fazla olmasa da dünya çapında büyük heyecanla beklenen sonbahar tanıtımlarından biri konumunda bulunuyor. Pixel modelleri ile kullanıcılara saf Android deneyimi, hızlı ve uzun süreli güncelleme garantisi ve Google’ın yazılım teknolojilerinden güç alan bir kamera sunuluyor. Ancak geçen sene küresel çip sıkıntısı nedeniyle Pixel 5, pek çok insanı tatmin edememişti. Dolayısıyla Pixel 5 çıkışından itibaren Pixel 6 modelinin çıkış tarihi merak konusu oldu.

Google’ın Pixel’i genelde Ekim ortası gibi tanıtmasından dolayı son dönemde artık Google Pixel 6 çıkış tarihi açıklaması merakla bekleniyordu. Önceleri Google mağazalarında Pixel 6’ya dair görseller görmüştük. Artık Google tarafından etkinlik daveti paylaşıldı ve Pixel 6 çıkış tarihi 19 Ekim olarak belirtildi.

Almanya’da da broşürde gözüktü

pixel 6 broşürde gözüktü

Pixel modelleri ana vatanı Amerika dışında Avrupa’da da yoğun ilgi görüyor. Uzun yıllar güncelleme alıyor olması, bunun en büyük etkenlerinden. Ayrıca çıkan Android güncellemeleri, ilk önce Pixel cihazlar için sunuluyor. Google’ın etkinlik davetinin ardından Pixel, Almanya’da da reklam broşüründe gözüktü.

Kullanıcıların indirim fırsatlarından haberdar olmalarını sağlayan bir Alman sitesinde, Saturn’un 18 Ekim’de başlayacak kampanyaları arasında görünen Pixel 6 649€ fiyat etiketine sahip. Ayrıca kampanya dahilinde cihazı satın alan kullanıcılar, Bose 700 kablosuz kulaklığı hediye olarak kazanıyor.

Pixel 6 ile tasarım dili değişecek

pixel 6 tasarım dili

Google daha önceki akıllı telefon markası olan Nexus’u rafa kaldırarak kamera odaklı Pixel markasını sunmuştu. Nexus cihazlar aslında geliştiricileri, uygun fiyatlı telefon isteyenleri hedef alırken, Pixel özellikle Android iletim sisteminin iPhone modelleri ile  rekabet edebilecek alternatifi olmasını hedefliyor. Bu açıdan da tasarım Pixel cihazlar için önem kazanıyor.

İlk 3 Pixel modelinde benzer bir tasarım kullanan Google, 4. modeli ile tasarımda değişikliğe gitmişti. Görünüşe göre Pixel 6 ile de aynı şekilde tasarım dili değişecek. @EvLeaks tarafından sızdırılan görsellere göre, Pixel 6 ailesi, 4 ve 5 serilerinden oldukça farklı bir arka tasarıma sahip. Kameraların cihazın arkasında yatay olarak yerleştirilmiş bir cam ile korunduğu görünüyor.

Pixel serisi ile her zaman en üst düzey performans hedefleniyor. Dolayısıyla bileşenlerin en üst seviye olması bekleniyor. Pixel 6 çıkış tarihi de netleşince, iş telefonun başarısına kalmış oldu. Bakalım kamera performansı açısından da beklentilerin had safhada olduğu Pixel 6 kullanıcılardan nasıl yorumlar alacak?

Tekno Safari YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

İlginizi çekebilir:

Google Meet ’e de Canlı Altyazı Özelliği Eklenecek

Fitbit Versa 3 inceleme: Google bu markayı 2.1 milyar dolara aldı

Samsung Galaxy S22 Ultra Render Görüntüleri Ortaya Çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz