GoPro, aksiyon kamerası HERO8 Black’i yeni bir ışıklandırma aksesuarıyla görücüye çıkardı. Kapanıp açılabilir biçimde çalışan mini flaş, 200 lümene kadar aydınlatma sağlayabiliyor.  

Aksiyon kamerası kullanıcılarının en sevdiği markalardan biri olan GoPro, ürettiği yeni bir ışıklandırma özelliği ve flaş modunu kullanıcı beğenisine sundu. Mini flaş, DSLM veya DSLR kameralardaki standart bir flaşın flaş yuvasını kullanma prensibiyle aynı şekilde açılıp kapanabilir bir biçimde çalışıyor. LED’lerle üretilen aksesuarın 4 farklı parlaklık seviyesi bulunuyor. Flaş, çekilen objeyi aydınlatacak bir aksesuar veya gece ıssız bir yerde kullanmak üzere sinyal ışığı olarak işlev görebiliyor. 

Bir aksiyon kamerasından beklendiği biçimde oldukça küçük boyutta olan elektronik flaş, HERO8 Black’in hemen üstünde yer alıyor ve en fazla 200 lümene (ışık akısına) kadar aydınlatma sağlayabiliyor.  

Maksimum aydınlatmada batarya 30 saniye çalışabiliyor 

33 fit (yaklaşık 10 metre) derinliğine kadar su geçirmeyen model, 6 saate kadar çalışabiliyor ve içerisinde şarj edilebilir bir batarya bulunduruyor. Bataryanın dayanıklılık süresi kullanılan parlaklık oranına göre değişiklik gösteriyor. Flaş 125 lümende çalıştırıldığında yaklaşık 1 saate kadar çalışabilen batarya, en üst seviye olan 200 lümendeki bir aydınlatmada tek seferde sadece 30 saniyeye kadar dayanıklılık gösterebiliyor. Işık Modu; kullanıcıya adaptör, C tipi USB kablosu ve dahili bir difüzör ile birlikte gönderiliyor.  

Şu anda Amerika’da 49,99 dolara satışta olan model, markanın açıklamasına göre önümüzdeki haftalarda tüm dünyada piyasaya sürülecek.