Amazon Wickr
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

ABD merkezli teknoloji şirketi Amazon, ‘Wickr’ isimli güvenli mesajlaşma platformunu satın aldı. Şirketin, Wickr’ı kendi bulut bilişim hizmeti ‘Amazon Web Services’ı desteklemek üzere bünyesine kattığı belirtildi. Fakat yapılan satış anlaşmasının, ‘Wickr’ için de birçok yeni fırsatı içerisinde barındırabileceği tahmin edildi.  

ABD merkezli teknoloji şirketi Amazon, ‘Wickr’ isimli gizlilik odaklı mesajlaşma platformunu satın aldı. Uygulama, daha çok ABD’de 2016 yılında yapılan bir siber saldırı sonrası Demokratik Parti üyelerinin kullandığı mesajlaşma platformu olarak tanınıyordu. Şirketin, Wickr’ı kendi bulut bilişim hizmeti ‘Amazon Web Services (AWS)’ı desteklemek üzere bünyesine kattığı belirtildi. Teknoloji devinin ‘AWS’ platformu; halihazırda hükumetlere ve büyük şirketlere, uzaktan çalışma modeline geçiş sürecinde çeşitli iletişim hizmetleri sunuyordu.  

Mevcut Wickr kullanıcılarının, söz konusu satıştan herhangi bir şekilde etkilenmeyeceği kaydedildi. Yapılan hamlenin, ‘AWS’ platformu için oldukça büyük bir anlaşma olduğunun da altı çizildi. Wickr’ın büyük müşterileri arasında da ordu ve Gümrük ve Sınır Koruması gibi önemli kuruluşların çalışanları yer alıyordu. ‘Wickr’ı bünyesine katmış olmasının Amazon’a, hükumetle yapılacak anlaşmaları müzakere ederken de avantaj sağlayabileceği belirtildi.  

Yapılan anlaşma, güvenli mesajlaşma platformu ‘Wickr’ için de birçok fırsatı içerisinde barındırabilir

Wickr Güvenli Mesajlaşma

Diğer yandan; yapılan anlaşmanın, güvenli mesajlaşma platformu ‘Wickr’ için de birçok fırsatı içerisinde barındırması bekleniyor. Uygulama; halihazırda WhatsApp, Telegram ve Signal gibi güçlü rakipleri bulunması nedeniyle oldukça az sayıda kullanıcıya sahip olma niteliği taşıyor. Bu nedenle platformun, Amazon’un geniş kullanıcı portföyünden faydalanabileceği tahmin ediliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Dünyanın En Değerli Markaları Belli Oldu: Amazon Zirvede!

Amazon, Çalışma Alanları ve Depolarında Kullanmaya Başladığı Robot Modellerini Tanıttı 

Amazon, Çalışma Alanlarına ‘ZenBooths’ İsimli Bir Meditasyon Kulübesi Yerleştireceğini Açıkladı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz