call-of-duty-ps5-uzerinde-ps4-surumuyle-aciliyor

PlayStation 5 (PS5) sahibi bazı oyuncular, konsollarında ‘Call of Duty: Black Ops Cold War’ oyununun PS5 sürümü PS4 sürümünün açıldığını ifade ediyor. Geliştirici kaynaklı bir hata nedeniyle, ‘Call of Duty’nin yeni konsolda da PS4 sürümüyle açıldığı belirtiliyor. 

Büyük bir heyecan ve beklentiyle gelen ‘PlayStation 5′ oyun konsolunu edinen kullanıcılar, ‘Call of Duty: Black Ops Cold War’ oyununu oynarken ilginç bir problemle karşılaşıyor. Bazı kullanıcılar, hata nedeniyle oyununPlayStation 4 (PS4)’ için sunulan versiyonunu oynadığını ifade ediyor. Hatanın asıl kaynağının ise oyuncular olmadığı belirtiliyor. Diğer yandan, oyuncuların dikkat etmesi gereken hassas bir nokta bulunuyor. ‘Cross-Gen’ paketi ya da ‘Ultimate Edition of Treyarch and Raven’ın birinci şahıs nişancı versiyonunu satın alan oyuncular, PS4 ve PS5 sürümlerini satın almış oluyor.

Oyunu ‘PlayStation Store’dan satın alan oyuncular, satın alma işleminden sonra ‘Black Ops Cold War’un hangi bölümlerinin indirilebileceğini seçebiliyor. Bu aşamada bazı kullanıcılar, ‘PlayStation 5’ sürümünü indirmek yerine “Tümünü indir” seçeneğini tercih ederek bütün modları indirdiğinde ‘Call of Duty: Black Ops Cold War’un hem PS5 hem de PS4 sürümünü indirmiş oluyor. Böylelikle oyunu PS5 sürümünde açmak isteyen kullanıcılar, varsayılan olarak PS4 sürümünü oynamak durumunda kalıyor.

‘Call Of Duty’ PlayStation 5 sürümünün açılmaması, yeni konsolda oyunun kalitesini düşürüyor

call-of-duty-ps5-uzerinde-ps4-surumuyle-aciliyor

Bu hatanın meydana gelmesini engellemek için oyuncuların, “Play” düğmesinin yanındaki üç noktaya dokunarak PS5 sürümünü tercih etmesi gerekiyor. Bu şekilde oyunun yeni versiyonuna erişebilen kullanıcılar; çok daha hızlı yükleme süreleri, ‘DualSense’ denetleyici geri bildirimleri ve eğer televizyonları da destekliyorsa 120 FPS görüntü hızı gibi avantajlardan mahrum kalmamış oluyor.

Activision’ın; söz konusu problemi çözmek için kullanıcılar tarafından tüm içeriğin indirilmesi tercih edildiğinde de oyunun, varsayılan olarak PS5 sürümüyle başlatılmasını sağlayan bir yama yayınlaması bekleniyor. Bu durum çözülene kadar ise PS5 oyun konsolu sahiplerinin ‘PlayStation Store’dan yalnızca PS5 sürümünü indirmesi, problemi geçici olarak önleyebiliyor. Diğer yandan; ‘Call of Duty: Black Ops Cold War’ ile ilgili yalnızca PlayStation 5 sahiplerinin değil, ‘Xbox Series X’ sahiplerinin de benzer problemler yaşamış olduğu biliniyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz