Haziran ayında en çok kazanan mobil oyunlar belli oldu. Sensor Tower’ın açıkladığı verilere göre, haziran ayında en çok kazanan oyun, Tencent Games tarafından oyunseverlerin beğenisine sunulacak olan Honor of Kings oldu. 

Oyun sektörü günden güne büyümeye devam ederken mobil oyun dünyası da ciddi kazançlar sağlıyor. Bu bağlamda mobil oyun dünyasında araştırma yapan Sensor Tower, haziran ayında en çok gelir elde eden mobil oyunları açıkladı. Haziran ayında en çok kazanan oyunlar listesinde pek çok mobil oyuncunun bildiği oyunlar bulunuyor. 

Haziran ayının en çok kazanan oyunları araştırmasında, dünya genelinde Tencent’in piyasaya sürdüğü  “Honor of Kings” birinci sırada yer alıyor. Haziran ayında en çok kazanan oyun ünvanını alan Honor of Kings, geçen ay 277 milyon dolar civarında gelir elde etti. Oyunun en çok gelir elde ettiği bölgeler ise, yüzde 95,6 ile Çin olurken, yüzde 2 ile Tayvan oldu. 

Sensor Tower’ın haziran ayının en çok kazanan oyunlarını ortaya çıkardığı araştırmada, hem App Store hem de Google Play Store’un toplamına bakılıyor. Bu bağlamda Tencent’in yayıncılığını yaptığı Honor of Kings’i PUBG Mobile takip ediyor. Haziran ayında en çok gelir elde eden ikinci oyun PUBG Mobile’ı ise Ni No Kuni: Cross Worlds, Roblox, Candy Crush Saga, Coin Master, Uma Musume Pretty Derby, Garena Free Fire, Pokemon GO ve Genshin Impact takip ediyor. 

İşletim sistemlerine göre haziran ayında en çok kazanan oyunlar

Google Play Store verilerine göre haziran ayında en çok kazanan oyunlar sırasıyla; Garena Free Fire, Coin Master, Ni No Kuni: Cross Worlds, Candy Crush Saga, Lineage M, Pokemon GO, PUBG Mobile, Roblox, Uma Musume Pretty Derby ve Fate/Grand Order oldu. 

App Store’da ise en çok kazanan oyun Honor of Kings olurken; bu oyunu sırasıyla PUBG Mobile, Roblox, Genshin Impact, Uma Musume Pretty Derby, Fantasy Westward Journey, Ni No Kuni: Cross Worlds, Mole’s World, Three Kingdoms Tactics ve Rise of Kingdoms takip etti. 

İlginizi Çekebilir:

2021 ’de 72 Milyar Mobil Uygulama İndirildi, Mobil Oyun Sektörü 44 Milyar Dolar Hasılat Elde Etti!

2021’de Mobil Oyun Harcaması 120 Milyar Dolar Olacak

Sahte WhatsApp, içinde hiçbir şey olmayan uygulama ve işsizler için en saçma uygulamalar:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz