HelloTalk Nasıl Giriş Yapılır?

Çeşitli mobil uygulamalar ve online kurslarla birlikte günümüzde dil öğrenmek daha kolay. Özellikle de mobil uygulamalar aracılığıyla öğrendiğimiz dili pekiştirebiliyor ve bu sayede yeni insanlarla da tanışabiliyoruz. İşte, Tekno Safari editörleri olarak sizin için böyle bir uygulamayı inceledik ve haberimizde ‘HelloTalk nedir, nasıl kullanılır’ adım adım anlattık. Peki; ‘HelloTalk nedir’? ‘HelloTalk nasıl giriş yapılır’? ‘HelloTalk nasıl kullanılır’? ‘HelloTalk dil ortakları bulma’. ‘HelloTalk hesap ayarları’. 

Kişilerle etkileşim halinde kalarak veya sosyal bir ağ oluşturarak nasıl dil öğreneceğiniz, dilinizi nasıl pekiştireceğinizi anlattığımız Hello Talk uygulaması haberimizn devamında. İşte; ‘HelloTalk nedir’? ‘HelloTalk nasıl giriş yapılır’? ‘HelloTalk nasıl kullanılır’? ‘HelloTalk dil ortakları bulma’. ‘HelloTalk hesap ayarları’. 

HelloTalk Nedir? 

HelloTalk Nasıl Giriş Yapılır?

HelloTalk, bir küresel dil öğrenme uygulamasıdır. HelloTalk uygulaması kullanıcıyı, anadili İngilizce, Japonca, Türkçe, İtalyanca, Rusça, Arapça olmak üzere 150’den fazla kişiye bağlıyor ve bu kişilerle konuşarak, paylaşarak dil öğrenmenize, pekiştirmenize imkan tanıyor.  Sohbette yazılan iletileri sesli dinleme özelliği ile telaffuzunuzu da geliştirebiliyorsunuz. Bununla birlikte Dil anları özelliğiyle dil, kültür, seyahat ile ilgili sorularınızı paylaşabiliyorsunuz. Kısacası, HelloTalk, seviyenizi belirleyerek konuşma becerinizi güçlendireceğiniz ve dil öğrendiğiniz bir uygulama olarak biliniyor. Peki; ‘HelloTalk nasıl giriş yapılır’? ‘HelloTalk nasıl kullanılır’? ‘HelloTalk dil ortakları bulma’. ‘HelloTalk hesap ayarları’. 

HelloTalk Nasıl Giriş Yapılır? 

HelloTalk Nasıl Kullanılır?

HelloTalk uygulamasına, Facebook, Google hesabınızla giriş yapabilir veya ‘e-posta’ ifadesine dokunarak kaydolabilirsiniz. Kaydolmak için isim, e-mail bilgilerinizi girip, şifre oluşturmanız gerekiyor.  

HelloTalk Nasıl Kullanılır?

Daha sonra profil fotoğrafınızı girip, cinsiyetinizi ve doğum gününüzü seçiyorsunuz. Ardından ülkenizi, anadilinizi ve öğrenmek istediğiniz dili seçiyorsunuz.  

HelloTalk Nasıl Kullanılır?

Öğrenmek istediğiniz dili seçerken karşınıza çıkan ekrandan seviyenizi de belirliyorsunuz.  

HelloTalk Nasıl Kullanılır? 

HelloTalk Nasıl Giriş Yapılır?

Uygulamada altta konuşanlar, dil anları, arama, öğren ve ben seçenekleri yer alıyor. ‘Konuşanlar’ seçeneğine geldiğinizde dil sohbetleri gerçekleştirdiğiniz diğer anlamıyla dil öğrenmek için gerçekleştirdiğiniz sohbetler karşınıza çıkacaktır. Bu ekranda sağ üstte gördüğünüz ‘+’ ifadesine dokunduğunuzda grup konuşması başlatabilir HelloTalk ID’sini yazarak birini ekleyebilirsiniz. 

HelloTalk Nasıl Giriş Yapılır?

Eğer bu sohbetler esnasında okuduğunuz mesajı anlamakta zorlanırsanız mesajın üzerine basarak çevirebilirsiniz. Bununla birlikte düzeltebilir, konuşun ifadesine basarak nasıl telaffuz edildiğini duyabilir, cevaplayabilir, kopyalayabilir, favorilerinize alabilirsiniz.  

HelloTalk Nasıl Giriş Yapılır?

Sohbette altta yer alan ‘+’ ifadesine dokunduğunuzda resim, kişi bilgisi, konum gönderebilir, kameranızı açarak çektiğiniz fotoğrafı iletebilir veya sesli arama yapabilirsiniz. 

HelloTalk Nasıl Giriş Yapılır?

Fotoğrafta okla gösterdiğimiz ifadeye geldiğinizde de çeviri için translate ile metni girip çevirebilirsiniz. Google’da yaptığınız bir aramayı sohbete gönderebilir, metnin dilbilgisi kontrolünü yapabilir, fotoğraf iletebilir, YouTube veya Wikipedia’ üzerinden sohbette paylaşımda bulunabilirsiniz. ‘Mikrofon’ ifadesine dokunarak mesaja sesli cevap da verebilirsiniz. 

HelloTalk Nasıl Giriş Yapılır?

‘Dil anları’ seçeneğine geldiğinizde burada pek çok ülkeden insanların öğrenmeye çalıştıkları dille alakalı paylaşımları yer alıyor. Fotoğrafta altta gördüğünüz ‘günaydın’ paylaşımında olduğu gibi kullanıcılar soru sorarak değil daha çok öğrenmeye çalıştıkları dille ilgili bir akış paylaşıyorlar ve yanlış yazdıkları takdirde o dili bilenler tarafından altta yapılan yorumlarla düzeltiliyor.  

HelloTalk Nasıl Giriş Yapılır?

Siz de bir dil anı yayınlamak isterseniz ‘kalem’ ifadesine dokunuyorsunuz. 

HelloTalk Nasıl Giriş Yapılır?

Daha sonra bu alana yazıyor ve yayınlıyorsunuz. İsterseniz fotoğraf, ses kaydı ve bağlantı da ekleyebilirsiniz. 

HelloTalk Nasıl Giriş Yapılır? Dil anları’nda ‘yakında’ yazısına dokunduğunuzda yakınlarda yapılan paylaşımları göreceksiniz. 

HelloTalk Nasıl Giriş Yapılır?

‘Takip et’ yazısına dokunduğunuzda size önerilen kişileri takip edebilirsiniz. 

HelloTalk Nasıl Giriş Yapılır?

‘Başkalarına yardım et’ yazısına geldiğinizde ise kullanıcıların sorularını cevaplayarak onlara yardımcı olabilirsiniz. 

HelloTalk Nasıl Giriş Yapılır?

‘Ses’ yazısına dokunduğunuzda sesli paylaşımlar ekranınızda listelenecektir.  

HelloTalk Dil Ortakları Bulma 

HelloTalk Nasıl Giriş Yapılır?

‘Arama’ seçeneğine dokunduğunuzda kendinize dil ortakları bulabilirsiniz. Dil ortağı, sizinle aynı dili öğrenmeye çalışan insanları ifade ediyor. Tümü, ciddi öğrenenler, yakında, cinsiyet şeklinde arama yaparak dil ortağı keşfedebilirsiniz. 

HelloTalk Nasıl Giriş Yapılır?

Burada dil ortağı olmak istediğiniz kişiye mesaj göndererek sohbet başlatabilir ve takip edebilirsiniz.  

HelloTalk Nasıl Giriş Yapılır?

‘Ben’ seçeneğine dokunduğunuzda ise profilinize yönlendirileceksiniz. Takip ettiğiniz kişileri ve takipçilerinizi, paylaştığınız dil anlarını ve ziyaretçilerinizi görebilirsiniz. Öğrenme puanları ise uygulamada kullandığınız özellikleri ifade ediyor. Yani uygulamayı ne kadar aktif kullanırsanız sizin için o kadar avantajlı. Profilinizde sağ üstte bir de ‘ayarlar’ ifadesi yer alıyor.  

HelloTalk Hesap Ayarları 

HelloTalk Nasıl Giriş Yapılır?

Ayarlar ifadesine bastığınızda hesap, bildirimler, gizlilik, sohbet ayarları gibi en çok kullanacağınız seçenekler karşınıza çıkıyor. 

HelloTalk Nasıl Giriş Yapılır?

‘Hesap’ seçeneğine dokunduğunuzda uygulamadan çıkış yapabilir, Facebook ve Google hesabınızı bağlayabilir, şifrenizi unuttuysanız yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.  

HelloTalk Nasıl Giriş Yapılır?

‘Bildirimler’ seçeneğine geldiğinizde ise mesaj, takipçi, anlık paylaşım yorumları gibi uyarıları aktif veya pasife alabilir, ses ve titreşim ayarlarını düzenleyebilirsiniz. ‘Sohbet ayarları’ seçeneğine dokunduğunuzda dili, metin boyutunu ayarlayabilirsiniz. Bununla birlikte otomatik kaydetme seçeneğini aktif veya pasife alabilirsiniz.  

HelloTalk uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji habe rbülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Bitcoin, Tekrar 40 Bin Dolar Barajını Aştı! 

Facebook, Teknoloji Girişimlerine Yönelik ‘BAŞLAT’ İsimli Bir Programı Hayata Geçiriyor 

Instagram TikTok’taki Gezinme Yöntemini Hikayeler Bölümünde Test Ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz