Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Türkiye’nin popüler e-ticaret platformlarından biri olan Hepsiburada’nın çatı şirketi Doğan Online’nın seyahat acenteliği sektörüne gireceği ortaya çıktı. Hepsijet, hepsipay ve hepsiexpress gibi girişimleri de bünyesinde bulunduran Doğan Online şimdi ise “Hepsifly” uçak bileti bulma sitesi olarak hizmet verecek. 

Bünyesinde Hepsiburada, Hepsijet, hepsipay, hepsiexpress gibi girişimleri bulunduran ve dijital dönüşüm konusunda Türkiye’de önde gelen firmalardan biri olarak anılan Doğan Online, hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. Ortaya çıkan bilgilere göre şirketin Hepsifly olarak adlandırdığı yeni çevrim içi hizmet platformu kullanıcılarına ucuz uçak bileti bulma ve rezervasyon konusunda servis verecek. Hizmet sayesinde kullanıcılar belirledikleri tarihler için uçak bileti bulabilecek ve rezervasyon yaptırabilecekler. Bunun dışında pek çok bilet sitesinde gördüğümüz gibi elbette ki biletler kalkış/varış saati, aktarma tipi ve havayolu şirketine göre filtrelenebilecek. 

Kültür ve Turizm Bakan’ından yeşil ışık gelmişti

Aslına bakılırsa geçen aylarda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy bu konularla alakalı bazı açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Ersoy yaptığı açıklamalarda çevrim içi alışveriş sitelerinin de seyahat acentalığı sektöründe de çalışmalar yapabileceğini açıklamıştı. Daha sonra ise aralarında hepsiburada.com’un da olduğu pek çok alışveriş platformu başvuruda bulunmuştu. Ancak online alışveriş hizmeti sunan platformların başvuruları ‘haksız rekabete yol açacağı gerekçesiyle’ reddedilmişti. Görülen o ki kurum bu konuda karar değişikliğine giderek “D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB’a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan bir girişim” olarak kurulmasına izin verdi. 

Üç farklı rezervasyon paketiyle kullanıcılara hizmet verecek Hepsifly ‘ın paket ve özellikleri ise şu şekilde olacak:

  •  EcoFly: 15 kg bagaj, 1 parça x 15 kg kişisel eşya, cezasız değişiklik
  • ExtraFly: 20 kg bagaj, 1 parça x 20 kg kişisel eşya, standart koltuk seçimi, 250 ekstra mil, cezasız değişiklik
  • PrimeFly: 25 kg bagaj, 1 parça x 25 kg kişisel eşya, standart koltuk seçimi, 500 ekstra mil, cezasız değişiklik

İlginizi Çekebilir:

Hepsiburada Kargo Teslimat Dolabı ile Sosyal Teması Azaltıyor

Hepsiburada, Aracı Olmadan Taşımacılık Yapmak İsteyenler İçin ‘Sür-Kazan’ Modelini Hayata Geçirdiğini Duyurdu 

Deepfake, hologram dokunmatik ekran, güneş enerjili akıllı bank | Haftalık Teknoloji Programı #8:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz