Apple’ın 2020 içerisinde tanıtmaya hazırlandığı iPhone modelleriyle ilgili ortaya atılan iddialar arasına bir yenisi daha eklendi. “LetsGoDigital” isimli internet sitesinin iddiasına göre, marka bu sene içerisinde “iPhone 12 Mini” isimli bir modelin de bulunduğu 4 adet iPhone 12 modeli tanıtacak. 

Yakın zamanda Apple’ın bu yıl içerisinde görücüye çıkarmaya hazırlandığı yeni iPhone modelleriyle ilgili pek çok iddia ortaya atılmıştı. Markanın 2020’de iPhone SE’nin devamı niteliğinde yeni bir model tanıtacağı ve iPhone 12’nin daha ince bir tasarımla kullanıcı beğenisine sunulacağı bu iddialardan bazılarıydı. Geçmişte iPhone 6 Plus’ın beklenenden daha büyük bir boyutta piyasaya sürülmesi ve Apple’ın tek seferde 3 ayrı model tanıtması da şirketin tasarım ve boyutla ilgili radikal değişiklikler yapmaya son dönemlerde daha istekli olduğu iddialarını güçlendirmişti. 

LetsGoDigital” isimli internet sitesi bu iddialar arasına bir yenisini daha ekledi. Güvenilir kaynaklardan edindiği bilginin doğruluğundan şüphe duymadığını ifade eden site; Apple’ın Mart ayında iPhone SE’nin devamı niteliğinde olan ulaşılabilir bir model, Eylül ayında ise 4 farklı iPhone modeli tanıtacağını ve böylece 2020’de totalde 5 adet iPhone modeli görücüye çıkarılacağını iddia etti. 

iPhone 12 leak mentions four models, including an iPhone 12 Mini

İddiaya göre, markanın 2020 ajandasında tanıtılması beklenen dördüncü model henüz ismi netleşmeyen mini bir iPhoneBu model, 5.4 inç ekran boyutuyla kullanıcı beğenisine sunulacak ve tasarımının iPhone 12’ye benzemesi açısından iPhone SE’nin devamı olacak üründen ayrılacak. Diğer üç iPhone 12 modeli ise 6.1 inç bir iPhone, 6.1 inç bir iPhone Pro ve 6.7 inç bir iPhone Pro Max’tan oluşacak.  

Bununla birlikte, boyutlarında bir farklılık olmamasına rağmen iPhone 12 ve iPhone 12 Pro sahip olduğu kamera sayısıyla birbirinden ayrılacak. iPhone 12 iki adet kamera bulundururken iPhone 12 Pro üç adet kamerayla kullanıcı beğenisine sunulacak. iPhone 12 Pro Max ise benzer şekilde üç adet kameraya sahip olacak ve üçüncü kamera muhtemelen bir tele-foto lens bulunduracak. Ayrıca sitenin iddiasına göre, tanıtılacak dört iPhone da 5G destekli olacak ve 120 Hz ekran bulunduracak. 

Apple’ın, 2020’de 6 adet iPhone tanıtacağı iddia edildi
iPhone SE 2, beklenenden daha büyük olacak
Apple’ın 2020’de görücüye çıkaracağı konuşulan 5 ürün