Huawei, 24 Şubat’ta İspanya’nın başkenti Barcelona’da bir basın toplantısı düzenleyecek. Sanal bir basın toplantısı olacak olan etkinlikte şirketin yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefonunu duyuracağı düşünülüyor. 

Sadece akıllı telefon sektöründe değil, teknolojik gelişmelerde de adından sıkça söz ettiren Çinli teknoloji üreticisinin düzenleyeceği sanal basın toplantısında, geçen seneden bu yana konuşulan ancak hakkında pek fazla bilginin olmadığı katlanabilir ekranlı akıllı telefonunu duyuracağı iddiası söz konusu. 

Coronavirüs salgını sebebiyle dünyanın en büyük mobil teknoloji fuarı olan ‘’Mobile World Congress’’in iptalinin ardından Huawei, yeni cihazlarını Barcelona’da sanal bir etkinlikte tanıtacağını açıklamıştı. Huawei, etkinlikte önceden kaydedilmiş bir açılış konuşması da yayınlayacak. 

Gizmochina’nın yapmış olduğu habere göre, Çinli teknoloji üreticisi Barcelona’da düzenleyeceği sanal basın toplantısında merakla beklenen yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefonunu duyuracak. Şirket eğer aktarıldığı gibi yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefonunu söz konusu etkinlikte tanıtırsa, cihaz şirketin katlanabilen ikinci telefonu olacak. Geçen sene Mate X olarak piyasaya sürdüğü ilk katlanabilir akıllı telefon modeliyle katlanabilir ekranlı cihaz furyasına adım atan Huawei’nin yeni telefonunun çok daha iyi olması bekleniyor. 

Şirketin tanıtması beklenen yeni katlanabilir telefonu hakkında pek bilgi akışı yok. Ancak geçen dönem yayınlanan bazı sızıntılar, yeni modelin Huawei Mate XS olabileceği hakkında fikir birliğine varmamızı sağlıyor. Şirketin CEO’su Richard Yu, Mate XS’in geliştirilmiş bir ekran, çok daha iyi bir işlemci ve iyileştirilen bir menteşe tasarımıyla geleceğini söylemişti. Kirin 990 5G yonga seti ile geleceği tahmin edilen Mate XS’in, tasarım anlamında selefine göre daha kompakt ve dayanıklı olması bekleniyor.

Turkcell ve Huawei iş birliği gerçekleştirdi: Hedef 1 milyon Huawei Mobil Servis destekli telefon satmak!

Huawei, Amerikan telekomünikasyon şirketi Verizon’a dava açtı