Sony, PlayStation topluluk sayfalarını ve yardım forumlarını kapatacağını duyurdu. Forum ve topluluk sayfalarının kapatılacağı sebebiyle şirket kullanıcıları, diğer iletişim kanallarına yönlendirdi.

Sony’nin PlayStation platformu dünyanın neredeyse her yerinden büyük bir oyuncu topluluğuna sahip. Kullanıcılar konsol hakkındaki merak ettikleri soru ve görüşlerini bu forumu kullanarak paylaşıyorlardı. Ancak Sony yetkililerinin PlayStation forumlarında beklenmedik bir şekilde paylaştıkları duyuruyla, dünya çapındaki tüm topluluk sayfalarının kapatılacağı belirtildi. 

Kullanıcılar yıllardır PlayStation forumlarında konuyla alakalı soru, görüş ve değerlendirmeleri paylaşmak ayrıca yaşadıkları sorunlara çözüm aramak için PlayStation forum sitelerini kullanıyordu. Ancak yapılan yeni açıklamaya göre konsol oyuncuları 27 Şubat 2020 itibariyle PlayStation forum sitelerine erişemeyecek. 

PlayStation forumlarının tüm dünyada kapatılacağının haberini veren yetkililer kullanıcıları, soru sormak, destek almak veya toplulukla iletişim halinde olmak için diğer iletişim kanallarına yönlendirdi.

PlayStation Türkiye’nin topluluk yöneticisi de alınan kararı forumda şu şekilde duyurdu: 27 Şubat tarihinden itibaren PlayStation.com üzerinde bulunan topluluk sayfaları ve yardım forumları hizmet vermeyecektir. PlayStation üzerine haberleri almak ve topluluğa katılmak için PlayStation’ın Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube sayfalarını takip edebilirsiniz. Ürünlerle alakalı yardım almak için playstation.com/tr-tr/help/ adresinden veya 0212 391 0401 numaralı PlayStation destek hattından yardım alabilirsiniz.”

Sony’nin resmi PlayStation forumlarını kalıcı olarak mı kapattığı ise şu an için bilinmiyor. 

Sony, Playstation 5’e ait bazı detayları açıkladı