Huawei Giyilebilir Cihaz

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, 2020 yılında giyilebilir cihaz pazarında yüzde 50.7’lik satış büyümesi yaşadığını açıkladı. Huawei Sağlık Laboratuvarı’nı açarak Ar-Ge geliştirmeye de daha fazla yatırım yaptığına işaret eden şirket, pazardaki büyüme oranıyla en yüksek giyilebilir ürünler satış büyümesine ulaşan marka oldu.  

Yakın zaman önce; giyilebilir cihazlar, teknik cihazlar olarak kabul edilmeye başladı ve bugün günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Elektronik harcamaların artması ve fiziksel aktivitelerin yalnız yapılmaya başlanmasıyla birlikte; pazar verileri, pandemi sürecinde sektörde güçlü bir büyüme olduğuna işaret etti. Huawei de dikkat çeken bu trendle paralellik gösterdiğini açıkladı. Şirket, kısa bir süre önce giyilebilir ürünler kategorisinde satış büyümesinde lider olduğunu duyurdu. Aktarılan detaylara göre; Huawei, 2020 yılında müşterilere 43.5 milyon giyilebilir cihaz kazandırarak pazarda yüzde 50.7’lik bir satış büyümesi yaşadı.  

Şirketin büyümesi, 2020’nin 4. çeyreğindeki en son pazar payı verilerine de yansıdı. Türkiye’nin de dahil olduğu Orta ve Doğu Avrupa ile İskandinav ülkeleri bölgesinde Huaweifitness bandı ve akıllı saat ürün gamlarında yüzde 22’lik bir pazar payı oluşturdu ve zirveye yerleşti.  

Huawei Sağlık Laboratuvarı, yeni fikirlerin ve pazar lideri giyilebilir ürünlerin yuvası olmayı hedefleyecek

Huawei Sağlık Laboratuvarı

Diğer yandan; tüm akıllı giyilebilir ürünlerin güvenilirliğini test etmek için bir deneysel alan ve 20’den fazla profesyonel Ar-Ge türü donanımı içeren profesyonel spor sağlığı analizi bölümlerini içeren iki bölgenin birleşiminden oluşan yeni Huawei Sağlık Laboratuvarı, yeni fikirlerin ve pazar lideri giyilebilir ürünlerin yuvası olmayı hedefleyecek. Donanım güvenilirliği testi alanları, şirketin akıllı giyilebilir ürünlerinin 25 tür dayanıklılık testiyle değerlendirildiği özel bir laboratuvar olacak. Yalnızca bu zorlu test programından sağ kalan ürünler, piyasaya sürülecek ve tüketicilere teslim edilecek. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Huawei, Yeni MateBook X Pro, MateBook D16 ve FreeBuds 4i’yi Tanıttı

Huawei Yeni Akıllı Tartı 3, 11 Farklı Sağlık Ölçümü Yapabiliyor

Huawei, Kamerasıyla Dikkat Çeken Mate 40 Serisine Yeni Bir Üye Ekledi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz