Gain Bilgisayar

Yayın hayatına 2020 yılı sonunda mobil uygulama olarak başlayan Gain, 22 Mart itibarıyla web sürümünü kullanıma sunacağını ve bilgisayar ve akıllı televizyonlarda da izleyici ile buluşmaya başlayacağını duyurdu. Yeni yerli dijital yayın platformunun, büyük ekran deneyimi ile seyir keyfini bir adım öteye taşımayı hedeflediği ifade edildi.  

Yayın hayatına 2020 yılı sonunda mobil uygulama olarak başlayan Gain, 22 Mart itibarıyla web sürümünü kullanıcı beğenisine sunacağını ve bilgisayar ve akıllı televizyonlarda da izleyici ile buluşmaya başlayacağını duyurdu. İzleyicilere hem yatay hem dikey formatta 1 ve 20 dakika aralığında kısa içerikler sunan platform, Şubat ayı ortalarında 1 milyon indirilme sayısına ulaşmıştı. Kısa ve özgün içeriklerini hem eğlenceli hem de bilgilendirici formlarda izleyiciyle buluşturmayı hedefleyen platformun, yeni hamlesi ile büyük ekran deneyimi üzerinden seyir keyfni bir adım öteye taşımayı hedeflediği ifade edildi.  

Diğer yandan; Gain, 30 Aralık 2020 günü yayın hayatına başlamış ve kısa içeriklere odaklanan yapısıyla dikkatleri üzerine toplamıştı. Platformda yer alan içeriklerin süresi, ağırlıklı olarak 1 dakika ile 20 dakika aralığında değişiklik gösteriyordu. Uygulamada; dizi, film, talk-show, belgesel ve haber derlemeleri gibi birçok farklı kategoriden içerik yer alıyordu. Uygulama, güncel olarak tüm platformlarda ücretsiz olarak indirilebiliyordu. 

‘Gain’ uygulamasında, ünlü isimlerin yer aldığı birçok yapım ve içerik yer alıyor

Gain İçerik

Bununla birlikte; ‘Gain’ uygulamasında Engin Günaydın, Devin Özgür Çınar, İlber Ortaylı, Şokopop, Ahmet Mümtaz Taylan, Doğu Demirkol, Erdal Beşikçioğlu, Şebnem Bozoklu, Vedat Milor ve MFÖ gibi ünlü isimlerin yer aldığı birçok yapım ve içerik bulunuyordu. Platform ayrıca, yayın hayatına Melikşah Altuntaş ve Bartu Küçükçağlayan moderatörlüğünde yapılan ‘Mücbir Yılbaşı’ isimli canlı yayın programıyla başlamıştı. Gain, 28 Şubat Pazar gününü 1 Mart Pazartesi gününe bağlayan gece de Altın Küre Ödül Töreni’ni canlı olarak yayınlamış ve törenin Türkiye’deki tek resmi yayıncısı olmuştu. Kültür-sanat dünyasının ünlü isimlerinden Yekta Kopan ile Gain Moda ve Lifestyle İçerik Direktörü Zeynep Üner, ödül törenini ‘Gain’ izleyicisi için canlı olarak yorumlamıştı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Gain, Altın Küre Ödül Töreni’ni 28 Şubat’ı 1 Mart’a Bağlayan Gece Canlı Yayınlayacak! 

‘Gain’ Uygulamasının İndirilme Sayısı 1 Milyona Ulaştı! 

Yeni Yerli Kısa Dijital Platform Gain’de Yer Alan İçerikler

Gain Nedir? Gain Nasıl Kullanılır? Gain Ücretli mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz