Huawei Mate 40 Tanıtım Tarihi

Huawei ‘Mate 40’ serisinin tanıtım tarihi, Çin merkezli teknoloji devinin resmi Twitter hesabı üzerinden açıklandı. Serideki modellerin, ‘Kirin’ işlemci modellerini kullanacak son Huawei akıllı telefonlar olması bekleniyor.  

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, uzun bir süredir merakla beklenen ‘Mate 40’ akıllı telefon serisinin tanıtım tarihi ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Şirket; resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamadaMate 40’ ailesinin 22 Ekim Perşembe günü görücüye çıkarılacağını ifade etti. Tanıtım etkinliğinin, Türkiye saati ile 15.00’da gerçekleşeceği belirtildi.  

Aktarılan detaylara göre; Huawei’nin Google ile yaşadığı ‘Android’ krizi nedeniyle; ‘Mate 40’ ailesinin de Google ve Android desteği olmadan kullanıcı beğenisine sunulacağı biliniyor. Modellerin, gücünü ‘Kirin 1000’ veya ‘Kirin 9000’ olarak adlandırılacak olan ve 5 nm üretim sürecinden çıkan bir yonga setinden alacağı tahmin ediliyor. Bununla birlikte; serideki cihazların çentikli panellerinin, 1200 piksel üzerinde çözünürlük sunacağı düşünülüyor. Söz konusu ekran teknolojisinin aynı zamanda, 90 Hz tazeleme oranına sahip olması ve ‘P40’ ailesini andırması bekleniyor.  

Huawei, ABD ile yaşadığı kriz nedeniyle 15 Eylül itibarıyla Kirin işlemci üretimini durdurmuştu

Huawei ABD Kirin İşlemci

Diğer yandan; Huawei, ABD ile yaşadığı ticari kriz nedeniyle tedarik zincirinde bir kırılma yaşamış ve 15 Eylül itibarıyla, ‘Kirin’ işlemci üretimini durdurmak zorunda kalmıştı. Yaşanan bu gelişme sonrası; birçok analist, şirketin akıllı telefon pazarından çekilmek durumunda kalacağına veya pazarda bugüne kadarki en düşük satış rakamına ulaşacağına işaret etmişti. Şirket yetkilisi Richard Yu da konuya ilişkin açıklamasında, “15 Eylül’den itibaren Kirin işlemcilerimiz ve yapay zekalı yonga setlerimiz üretilemeyecek. Bu bizim için çok büyük bir kayıp” ifadelerine yer vermişti.  

Huawei ‘Mate 40’ ailesi üyelerinin, ‘Kirin’ işlemci modellerini kullanan son akıllı telefon modelleri olması bekleniyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Huawei P Smart 2021’i Ön Siparişe Açtı

Huawei Kablosuz Kulaklık FreeBuds Pro İnceleme – Alınır mı? Farkı ne? (Video) 

Huawei ve Samsung, Akıllı Telefon Pazarının Zirvesinde!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz