Çocuklar Güvenli Dijital Deneyim
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung, kısa bir süre önce kullanıma sunulan YouTube Kids uygulamasının Galaxy akıllı telefon ve tabletlerde çocuklar için güvenli bir dijital deneyim sunduğunu duyurdu. Google Play Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilebilen uygulamanın, çocukların hem keyifli zaman geçirmesini hem de yeni bilgiler öğrenmesini mümkün kıldığı ifade edildi. 

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung, kısa bir süre önce kullanıma sunulan YouTube Kids uygulamasının Galaxy akıllı telefon ve tabletlerde çocuklar için güvenli bir dijital deneyim sunduğunu duyurdu. Çocukların keyifli zaman geçirirken yeni bilgiler öğrenmesini mümkün kılan uygulamanın, Google Play Store uygulama mağazası üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilebildiği kaydedildi. Aktarılan detaylara göre; Samsung Galaxy akıllı telefon ve tabletlerde de yer alan YouTube Kids uygulaması ile çocuklar, sadece izlemekle kalmadıkları, aynı zamanda ürettikleri bir dünyayı keşfe çıkabiliyor. Uygulama aracılığıyla aileler; çocuklarına dijital dünyayı keşfederken rehberlik edebiliyor, tasarlayabilecekleri araçlar sunabiliyor ve çocuklarının dijital deneyimlerini özelleştirebiliyor.  

Bugüne kadar 106 ülkede 44 farklı dilde aileler ve çocuklar tarafından kullanılan YouTube Kids, tamamen çocuklara özel hazırlanan ayrı bir uygulama olma niteliği taşıyor. Çocuklar, YouTube Kids’te yer alan kategorilerdeki kanallar ve çalma listeleri ile yeni içerikler hakkında bilgi edinme ve eğlenme olanağı buluyor. Aileler ise izleme deneyimini özelleştirebilmek için YouTube Kids’in öne çıkan ebeveyn denetimlerini kullanabiliyor. 

YouTube Kids neler sunuyor? 

YouTube Kids

İşte YouTube Kids uygulamasının öne çıkan özellikleri: 

  • Onaylı içerikler: Ebeveynler, YouTube Kids üzerinde çocuklarının izlemesini istedikleri video, kanal veya koleksiyonları seçebiliyor. Ayarları değiştirmek için çocuklarına özel profil seçebiliyor ve yalnızca onaylı içerik seçeneğini işaretleyebiliyor. 
  • Aramalar kapatılabiliyor: Çocukların deneyimini daha kısıtlı içerikler ile sınırlandırmak isteyen anne -babalar, ebeveyn ayarlarını kullanarak “Arama” fonksiyonunu kapatabiliyor. Arama kapatıldığında çocuklar, video araması yapamıyor ve YouTube Kids tarafından doğrulanmış içeriklerle sınırlandırılıyor. 
  • İçerikler engellenebiliyor: Ebeveynler ayrıca, YouTube Kids uygulamasında oturum açarak çocuklarının izlemesini istenmediği video veya kanalları engelleyebiliyor ve uygulamayı kişiselleştirebiliyor. Engellenen video veya kanal, aynı içerik başka bir kanal tarafından yüklenmediği takdirde YouTube Kids uygulamalarına giriş yapıldığında görünmüyor. 
  • Zamanlayıcı: Dahili zamanlayıcı sayesinde, çocuklara izleme süresinin bittiği uyarısı verilerek çocukların ekran karşısında geçirdikleri süre kısıtlanabiliyor.  
  • İzleme geçmişi: Çocukların neler izlediğini, en son ne keşfettiğini, ilgi alanlarını takip etmek için ebeveynlerin izleme geçmişini kontrol etmeleri de yeterli oluyor. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Çocuk Video Uygulaması YouTube Kids Türkiye’de Hizmete Açıldı

Çocuklar İçin Eğitici Uygulama: ‘Da Vinci Kids’ Uygulamasının Yeni Sürümü Yayınlandı 

Samsung, Yeni ‘Galaxy Tab S7 FE’ ve ‘Galaxy Tab A7 Lite’ Tablet Modellerini Tanıttı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz