Pazar, Mayıs 16, 2021
Ana SayfaTeknolojiOppo, Genişletilebilir Ekranlı ‘Oppo X 2021’ Akıllı Telefon Modeli ve Yeni Artırılmış Gerçeklik...

Oppo, Genişletilebilir Ekranlı ‘Oppo X 2021’ Akıllı Telefon Modeli ve Yeni Artırılmış Gerçeklik Ürünlerini Tanıttı

Oppo; “Geleceğe Adım Atın” sloganıyla Çin’de online olarak gerçekleştirdiği ‘INNO DAY 2020’ etkinliğinde, ‘Oppo X 2021’ isimli yeni akıllı telefon modeli, ‘Oppo AR Glass 2021’ artırılmış gerçeklik gözlüğü ve ‘Oppo CybeReal AR’ mobil uygulamasını tanıttı. Tanıtılan ürünlerin, insan-teknoloji etkileşiminin geleceğini ortaya çıkardığı ifade edildi.  

Oppo, “Geleceğe Adım Atın” temasıyla düzenlediği ‘INNO DAY 2020’ etkinliğini Çin’in Shenzen kentinde online olarak gerçekleştirdi. Çin merkezli teknoloji devi; etkinlikte, deneyim interneti temeli üzerinde yükselen yeni vizyonu ‘İnsanlık için Teknoloji, Dünya için İyilik’ ve ‘3+N+X’ teknoloji geliştirme stratejisini paylaştı. Etkinlikte ayrıcagenişletilebilir ekrana sahip ‘Oppo X 2021’ akıllı telefon modeli, artırılmış gerçeklik gözlüğü Oppo AR Glass 2021 ve artırılmış gerçeklik uygulaması Oppo CybeReal AR da ilk kez tanıtıldı. Tanıtılan ürünlerin, insan-teknoloji etkileşiminin geleceğini ortaya çıkardığı ifade edildi.  

Şirketin kurucu CEO’su Tony Chen; etkinlikteki açıklamasında, şirketin ‘erdemli inovasyon‘ yolunda ilerlemeye kararlı olduğunu ve 3+N+X teknoloji geliştirme stratejisiyle çok daha fazla ileri teknolojiye sahip ürün tasarlayacaklarını vurguladı.  

Oppo‘nun insanların çevrelerindeki güzellikleri yakalamaları ve geleceğe dair hayal güçlerini serbest bırakmalarını güçlendirmek için teknolojiyi kullandığını söyleyen Tony Chen, sözlerine şöyle devam etti: OPPO’nun uzun vadeli gelişimi için 3+N+X teknoloji geliştirme stratejisini başlatmaya karar verdik. ‘3’, OPPO’nun dünya çapındaki kullanıcılara entegre bir akıllı yaşam getirmesine yardımcı olan üç temel teknolojiyi, yani donanım, yazılım ve hizmet teknolojilerini ifade ediyor. ‘N’, yapay zeka, güvenlik ve gizlilik, multimedya ve ara bağlantı dahil olmak üzere OPPO’nun temel yeteneklerini temsil ediyor. Son olarak, ‘X’, yeniliği teşvik eden ve kullanıcı deneyimini büyük ölçüde iyileştiren hızlı şarj teknolojisi gibi en yeni ve farklılaştırılmış teknolojiler ile stratejik kaynakları ifade ediyor.” 

‘Oppo X 2021’ genişletilebilir ekranlı akıllı telefon, daha doğal bir interaktif deneyim sunmayı vadediyor

Oppo Genişletilebilir Ekranlı Telefon

İki yıldır gerçekleştirilen ‘Oppo INNO DAY’ etkinliğinde Tony Chen ayrıca; şirketin, erdemli inovasyonlarla bir nezaket dünyası yaratmayı umduğunu vurguladı. Şirketin CEO’su, bunun için ‘İnsanlık için Teknoloji, Dünya için İyilik’ vizyonundan ilham aldıklarını belirtti. Önümüzdeki dönemde Oppo’nun, insanlık için teknolojinin geleceğini aydınlatmak hedefi doğrultusunda ortaklarıyla iş birliği yapmaya devam edeceğinin de altı çizildi. Oppo Başkan Yardımcısı ve Oppo Araştırma Enstitüsü Başkanı Levin Liu ise açıklamasında, “Teknik yetenekler geliştirmek önemli, ancak bunları yenilikçi bir şekilde entegre etmek daha da önemli. OPPO, faydaları kullanıcılara sunmamız ve tüm karmaşıklığı bize bırakmamız gerektiğine inanıyor” ifadelerini kullandı.  

Oppo Genişletilebilir Ekranlı Telefon

Aktarılan detaylara göre; Oppo AR-GE’sinin esnek ekran alanındaki en yeni başarısı olan ‘Oppo X 2021 genişletilebilir ekranlı akıllı telefon, kullanıcılara daha doğal bir interaktif deneyim sunuyor. Konsept cihaz; ‘Roll Motor’ aktarma organı, bölümler arası boşluk bulundurmayan ekranı destekleyen ikisi bir arada plaka ve Warp Track yüksek mukavemetli ekran katmanı (0,1 mm) gibi Oppo’nun sahip olduğu üç özgün teknolojiyi kullanıyor. Söz konusu teknoloji; en küçük boyutlarda 6.7 inç (17.01 cm), en büyük boyutlarda ise 7.4 inç (17.89 cm) ölçeğinde genişleyebilen bir OLED ekranı mümkün kılıyor. Böylece kullanıcılar, ekran büyüklüğünü kendi ihtiyaçlarına göre ayarlayabiliyor. 

‘Oppo AR Glass 2021’ artırılmış gerçeklik gözlüğü, selefine göre yüzde 75 oranında daha hafif

Oppo Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü

Oppo’nun artırılmış gerçeklik gözlüğüOppo AR Glass 2021’ ise tamamen yenilenen bir tasarım ile geliyor ve modelin, selefine göre yaklaşık yüzde 75 oranında daha hafif olduğu ifade ediliyor. Temel bileşenleri arasında Birdbath optik çözümü de bulunan cihaz, kullanıcıyı sarmalayan bir deneyim yaşatmayı vadediyor. Bununla birlikteOppo AR Glass 2021’de; stereo balık gözü kamera, uçuş süresi algılayıcı (ToF) ve bir adet RGB kamera gibi çeşitli sensörler de yer alıyor. Bu algılayıcılar; akıllı telefon etkileşimleri, hareket tabanlı etkileşimler ve mekansal yerelleştirme gibi bir dizi doğal etkileşimi destekliyor. Sensörler aracılığıyla ayrıca, üç boyutlu mekansal lokalizasyon saniyenin binde birine yakın kesinlikte hesaplanıyorÜrün bu sayede; gerçek zamanlı pozisyonu sürekli güncelleyerek ve geri bildirimde bulunarak, artırılmış gerçeklik dünyasında kullanıcılara gerçekçi ve doğal bir mekansal etkileşim deneyimi yaşatmayı hedefliyor. 

Oppo Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü

Diğer yandan; Oppo ‘CybeReal AR’ da uygulaması gerçek zamanlı, yüksek hassasiyetli yerelleştirme ve sahne tanıma sağlayan mekansal hesaplama teknolojisinden güç alıyor. Uygulamanın; Oppo’nun gerçek dünyayı santimetreye kadar doğru bir şekilde yeniden yapılandıran, gerçek zamanlı yüksek hassasiyetli yerelleştirme yapan ve kullanıcının gerçek dünya algısını ve anlayışını zenginleştiren Oppo Cloud teknolojilerini kapsayan üç temel teknolojisi tarafından desteklendiği ifade ediliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Oppo Reno 4 Lite Detaylı İnceleme – Kamera ve Oyun Performansı Nasıl? 

Oppo Enco W51 Detaylı İnceleme

‘Oppo A73’ Akıllı Telefon Modeli, Türkiye’de Kullanıcı Beğenisine Sunuldu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR