Disney’in, şu anda sadece ABD ve Japonya’da faaliyet gösteren çevrim içi yayın platformu Hulu’nun hizmet alanını, 2021 yılında tüm dünyaya genişletebileceği iddia edildi. Ortaya atılan iddiaya göre şirket, 2018’in yılından bu yana platformu dünya pazarına açmanın planlarını yapıyor.  

Çevrim içi yayın platformu Hulu, büyümeye ve içerik listesini genişletmeye devam ediyor olsa da hizmete sunulduğu zamandan beri sadece, faaliyet gösterdiği ABD pazarıyla sınırlı kalıyordu. Kurulduğu yıldan bu yana, platforma abone olmanın tek yolu ABD merkezli bir fatura bilgisiyle Hulu’ya kayıt olmaktı. Dolayısıyla, Amerika dışındaki hiçbir kullanıcı Hulu’dan yayın hizmeti alamıyordu. Fakat “SlashGeartarafından, Hulu’nun üst kuruluşu olan Disney’in sınırlı bir alanda faaliyet gösterme politikasından vazgeçtiği ile ilgili yeni iddialar aktarıldı.

Aktarılan iddialara göre Disney, 2021 yılında Hulu’yu dünya pazarına açabilir ve gelecek yıldan itibaren platformun hizmet alanı büyük oranda genişleyebilir. Disney CEO’su Bob Iger da geçen hafta yatırımcılarla yaptığı bir etkinlik sırasında benzer detaylar aktarmıştı. Şirketin, yayın hizmetinin faaliyet kontrolünü sağlayan 21st Century Fox”u satın almış olması da bu iddiaları güçlendirdi ve bu sayede bu tür kararlar alabildiği iddia edildi. Medya devinin 2019’un Kasım ayında yayın hayatına başlayan çevrim içi platformu Disney+’ı, benzer şekilde dünya genelinde kullanıma açması dolayısıyla Hulu’yla ilgili de böyle bir hamle yapması bir süredir bekleniyordu.  

Hulu ile ilgili görsel sonucu

Paylaşılan diğer detaylar, şirketin 2018 yılının sonlarından beri Hulu’yla ilgili dünya pazarına açılma planları olduğuna işaret etti. Disney’den, şimdilik konuya ilişkin resmi bir açıklama gelmedi. Hulu’nun hizmet alanının tam olarak ne zaman dünya geneline yayılacağı veya şirketin çevrim içi yayın platformuyla ilgili nasıl bir fiyat politikası izleyeceği ise henüz bilinmiyor.  

Marvel’dan, Disney+’a 10 dizi gelecek

Tesla, Sinema Modu’na çok yakında Disney+ ekleyebilir

Netflix, son 5 yılda devlet müdahalesiyle yasaklanan içerikleri açıkladı