Nubia Red Magic 5G
Okuma Süresi
2 dakika

Oyuncu telefonu olarak tanıtılan Nubia Red Magic 5G, teknik özellikleri ve özellikle aktif fan sistemi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Akıllı cep telefonları, teknik ve tasarım özellikleri ile gelişiyorken, aynı zamanda farklı kullanıcı profillerine göre ayrışmaya başlamış durumda. Bazı kullanıcılar daha dayanıklı cep telefonlarını tercih ediyor. Bu noktada da hepimizin bildiği ve kullandığı Samsung, LG gibi markaların özel olarak üretmiş olduğu, özel dayanıklılık sertifikalarına sahip cep telefonları karşımıza çıkıyor. Hatta CAT markasının üretmiş olduğu kalın ve ultra dayanıklı modellerde seçeneklerin arasında. Dayanıklı cep telefonları dışında, oyunculara yönelik cep telefonları da geliştirilmeye başlandı. Asus markasının çıkarmış olduğu Rog Phone 2 modeli, oyunculara yönelik cep telefonları arasında en çok bilinen ve başarıya ulaşmış bir model. Ama Çin merkezli Nubia markasının yeni çıkardığı Red Magic 5G, hem son teknolojiyi kullanması hem de aktif fan özelliğine sahip olması ile dikkatleri üzerine çekiyor. 

Nubia Red Magic 5G teknik özellikler 

Nubia Red Magic 5G teknik özellikler Nubia Red Magic 5G, aktif fan soğutma sistemi ile dikkat çekiyor. Aktif fan sistemi, işlemcinin ısındığı ve performans kaybının olmaması için işlemcinin soğutulması gereken anlarda çalışacak. Özel olarak tasarlanmış hava kanalları ve hava çıkışı sayesinde, çalışan fan, telefon içerisinde oluşan sıcak havayı dışarı atacak. Yani, bilgisayarlarda görmüş olduğumuz fan tabanlı soğutma sistemlerine benziyor. Tabii aktif bir fanın bulunuyor olmasından ötürü, ekstra bir batarya tüketimi gerçekleşebilir.  

Aktif fanlı soğutma sistemi ile birlikte bu yeni oyuncu telefonu, teknik anlamda da son derece güçlü. Android mobil cihaz dünyasında, en güçlü işlemcilerden biri olan Snapdragon 865 işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci ile birlikte 5G bağlantı özelliğini de destekliyor. Ayrıca yeni oyuncu telefonunun 8 GB ve 16 GB olarak iki farklı bellek seçeneği bulunmakta. Depolama alanı olarak ise 128 GB ve 256 GB hafıza seçeneklerine sahip.  

Bir oyuncu telefonu olmasına rağmen, Red Magic 5G, kameralar noktasında da güzel özellikler sunmakta. Arka tarafında, üç kameralı bir sisteme sahip olan cep telefonunun, ana kamerası 64 MP büyüklüğünde. Ana kamerasına 8 MP’lik geniş açı kamerası ve 2 MP’lik macro kamerası eşlik ediyor. Ön kamerası ise 8 MP büyüklüğünde.  

Oyuncu cep telefonlarında işlemci performansı, soğutma sistemlerinin dışında önemli olan bir diğer nokta ise ekran özellikleridir. Red Magic 5G’nin 6,65 inçlik FHD+ çözünürlüğünde, 144 Hz, AMOLED bir ekranı bulunuyor. 144 Hz’lik tazeleme oranı sayesinde, oldukça başarılı bir oyun deneyimi sunacağı kesin. 

Oyuncu telefonu olarak karşımıza çıkan bu modelin 4500 mAh’lik bir bataryası bulunuyor. Ayrıca 55W hızlı şarj desteğine sahip. Bu sayede üst seviye performansının yanı sıra aynı zamanda, uzun süreli bir kullanım da sunabilecek gibi duruyor.  

Nubia Red Magic 5G fiyatı

Nubia Red Magic 5G’nin 8 GB bellek seçenekli olan versiyonu 540 dolarlık bir satış fiyatına sahip. 16 GB bellek seçeneğine sahip olan versiyonunun ise 712 dolarlık bir satış fiyatı bulunuyor. Ayrıca, Red Magic 5G’nin şeffaf bir arka kapağa sahip olan versiyonu da var. Özel tasarımlı bu modelin ise 8 GB’lık versiyonu 655 dolar, 16 GB’lık bellek seçeneği ise 740 dolarlık bir satış etiketine sahip.  

LG K40s İNCELEMESİ

iOS 14 deneme sürümü ile Apple cihazlara gelecek 5 yeni özellik sızdı 

LG, askeri dayanıklılık testinden geçmiş 3 yeni telefonunu tanıttı

Dayanıklılığı ile ön plana çıkan Atom XL tanıtıldı