Instagram Reels’e yeni bir özellik ekleniyor. Popüler sosyal medya platformunun TikTok benzeri hizmeti Reels’e eklenecek yenilikle kullanıcılar Reels videolarında kişi etiketleme özelliğine kavuşacak.

Facebook çatısı altında faaliyetlerine devam eden Instagram, geçen aylarda bünyesine eklediği Reels hizmeti için yeni bir özellik geliştiriyor. Şirket, Reels’e ekleyeceği yeni özellikle kullanıcılarına, videolarında kişi etiketleme imkanı sunacak.

Uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi’nin resmi Twitter hesabından paylaştığı görselle ortaya çıkan özellikle, rakibi TikTok’a karşı avantaj sağlamaya çalışan Instagram’ın bu yolda çalışmaya devam ettiği belli oldu. Söz konusu özellik, Instagram Reels kullanıcılarına videolarında kişi etiketleme imkanı sunuyor.

Instagram Reels ‘e kişi etiketleme özelliği eklenecek

Paluzzi’nin Twitter hesabından paylaştığı ekran görüntüsünde, Reels videosu çeken bir kişinin söz konusu videoyu profilindeki Reels sekmesine eklemesinin yanı sıra Instagram’ın ana akışında da paylaşmasına olanak tanıyacağını ortaya koyuyor. Bununla birlikte akışta paylaş seçeneğinin alt kısmında kişi etiketleme seçeneği de yer alıyor.

Instagram Reels’e eklenmesi beklenen kişi etiketleme özelliği, kullanıcıların paylaşacakları videoyu çektiği kişiyi ya da o videoya istediği kişiyi etiketlemesi imkanı sunacak. Instagram’ın söz konusu özelliği pek çok sosyal medya platformunda kullanılıyordu. Şimdi ise bünyesine ekleyeceği özellikle Instagram Reels’de de bu özellik kullanılabilecek.

Sosyal medya analisti ve danışmanı Matt Navarra’ya göre ise, Instagram, rakibi TikTok ile içinde bulunduğu rekabette öne geçebilmek için Reels’e yeni özellikler getirmek için çalışmalarını tam gaz devam ettiriyor. Reels’e eklenecek kişi etiketleme özelliğinin pek çok kullanıcı tarafından beğenileceği düşünülüyor.

Uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi’nin resmi Twitter hesabından paylaştığı ve Instagram Reels’e eklenmesi beklenen özelliğin kullanıcılara resmi olarak sunulup sunulmayacağı henüz kesin olarak bilinmiyor. Ancak sosyal medya platformunun Reels’e pek çok yeni özellik ekleyeceği ve 1 sene içinde söz konusu hizmetin oldukça farklı bir görünüşe sahip olması bekleniyor. Bakalım Reels’e kişi etiketleme özelliği ne zaman gelecek. Konuyla ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

İlginizi Çekebilir:

Instagram Lite Uygulaması Kullanıma Sunuldu! 

Instagram Reels’e Alışveriş Özelliğini Ekledi

Instagram’da 6 Aylık İçerik Planı Yapılabilecek

Bitcoin rekor kırdı, Cyberpunk 2077 Ps4, Netflix ‘te dizi dinleme dönemi başlıyor – DigiToll #46:

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz