Telegram kullanıcıları için yeni bir güncelleme yayınladı. Geçen aylarda WhatsApp’ın gündeme bomba gibi düşen sözleşmesiyle birlikte kullanıcı sayısında ve uygulamanın kullanımında ciddi artışlar yaşayan Telegram yeni güncelleme ile pek çok yenilik ve kolaylık sunuyor. 

Telegram’ın tüm kullanıcıları için yayınladığı yeni güncellemeye bakıldığında, şirketin pek çok alanda yenilik getirdiği görülüyor. Bunlar, Ödemeler 2.0, Planlanmış Sesli Sohbetler, Yeni Web Sürümleri olarak öne çıkıyor. Gelin Telegram’ın yeni güncellemesiyle platformun sunduğu yeniliklere bakalım.

Ödemeler 2.0

Ödemeler için desteği, ilk olarak 2017’de ekledi. Ödeme botları, kullanıcıların uygulamadan çıkmadan mal ve hizmetler için güvenli bir şekilde ödeme yapmalarına izin verdi.

Bugünden itibaren, satıcılar Stripe gibi 8 bütünleşik üçüncü taraf ödeme sağlayıcısına güvenerek herhangi bir sohbette kredi kartı ödemelerini yerel olarak kabul edebilirler.

Alıcılar, en sevdikleri sanatçılara, mağazalara veya teslimat sürücülerine ekstra sevgi göstermek için satın alma işlemi esnasında bir bahşiş verebilirler. Ödemeler, masaüstü uygulamaları da dahil olmak üzere herhangi bir uygulamadan yapılabilir.

Bu ücretsiz ve gizlilik bilincine sahip bir platformdur. Telegram komisyon almaz ve ödeme bilgilerini saklamaz. Kredi kartı bilgileri doğrudan ödeme sağlayıcısına gönderilir ve gönderim bilgileri satıcıyla paylaşılır, böylece onlar size ürünlerinizi gönderebilirler.

Planlanmış Sesli Sohbetler

Sesli Sohbetler, kullanıcılara birkaç arkadaş edinme veya milyonlarca dinleyicinin olduğu büyük yayınları izleme olanağı sunar.

Grupların ve kanalların yöneticileri artık anında bir sesli sohbet oluşturmak yerine belirli bir tarih ve saat için bir Sesli Sohbet planlayabilir. Bu, topluluk üyelerine sohbeti arkadaşlarına bildirmek ve patlamış mısır hazırlamak için zaman verir.

Kullanıcılar sohbetin üst kısmında renkli bir geri sayım görürler. Geri sayımı izlemek için çok meşgul olanlar, sesli sohbet başladığında bir bildirim almayı tercih edebilir.

Sesli Sohbetler için Mini Profiller

Artık sesli sohbet penceresinden çıkmadan kiminle sohbet ettiğiniz hakkında daha iyi bir fikir edinmek için profil resimlerini ve hakkında bilgilerini genişletebilirsiniz.

Ayrıca profil resminizi değiştirebilir ve sohbetten ayrılmadan hakkında bilginizi düzenleyebilirsiniz. Dungeons and Dragons oynamak için buluşurken Shirley’den Grognak the Barbarian’a geçmek gibi.

Yeni Web Sürümleri

Telegram’ın ilk Web Sürümü 2014 yılında yayınlandı. O zamandan beri, içsel rekabetimizin evcil iblisi fısıldamaya devam etti: “İki tane varken neden bir web sürümü var?”

Bugün iki yeni, tam özellikli Telegram web uygulaması ekliyoruz. Her ikisi de hareketli çıkartmaları, karanlık modu, sohbet klasörlerini ve daha fazlasını destekliyor.

Android için Doğrudan İndirme

Daha çok bir uygulama insanıysanız, Android uygulamamızı doğrudan telegram.org adresinden de indirebilirsiniz. Web sitesinden yüklenen uygulamalar otomatik olarak en son sürüme güncellenir. Böylece yeni sürümleri birkaç gün veya hafta daha hızlı almanız muhtemeldir. Çünkü güncellemelerin mağaza tarafından incelenmesini beklemek zorunda kalmazsınız

Yakınlaştırmak için Sıkıştırın

Fotoğraflar ve videolar artık doğrudan sohbetten genişletilebilir. Medya görüntüleyiciyi açarak dokunmadan hemen yakınlaştırmak için sıkıştırmanız yeterli.

Geliştirilmiş Video Oynatıcı

iOS’te medya oynatıcıdan bir video izlerken, hızlı ileri ve geri sarmak için + veya – 15s düğmelerini basılı tutun. Android’de, aynısını yapmak için ekranın sağ veya sol tarafına basılı tutun ve her iki yönde de 10 saniye atlamak için iki kez dokunun

İlginizi Çekebilir:

Apple iOS 14.5 Güncellemesi Yayınladı: Apple Watch ile Kilit Açma, PS5 Kontrolcüsü Desteği ve Daha Fazlası

PlayStation 5 Güncellemesi Yayınlandı: İlk Büyük Güncelleme!

APPLE KEYNOTE DEĞERLENDİRMESİ – TECHTALK #11:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz