Instagram Guides Özelliği
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Instagram ‘Guides’ özelliği, tüm dünyayla aynı anda Türkiye’de de kullanıcı beğenisine sunuldu. Söz konusu özelliğin; içerik üreticilerin ve tüm kullanıcıların, en sevdikleri yerleri, ürünleri ve gönderileri Instagram’daki takipçileriyle öneri olarak paylaşabilmesini mümkün kılacağı ifade edildi.  

Instagram ‘Guides’ özelliği, tüm dünyayla aynı anda Türkiye’de de kullanıcı beğenisine sunuldu. Söz konusu özelliğin, içerik üreticiler de dahil tüm kullanıcılar tarafından kullanılabileceği ifade edildi. Sosyal medya devi; özellik aracılığıyla kullanıcıların, en sevdikleri yerleri, ürünleri ve gönderileri Instagram’daki takipçileriyle öneri olarak paylaşabileceğine işaret etti. İçerik üreticilerinin Instagram topluluğu için çok önemli bir ilham kaynağı olduğunu vurgulayan şirket ayrıcaGuides ile içerik üreticilere destek olmayı amaçladığının da altını çizdi.  

Aktarılan detaylara göre; içerik üreticiler ve kullanıcılar, ‘Guides’ üzerinden favori mekan, ürün ve gönderilerini takipçileriyle öneri olarak paylaşabilecek. Bununla birlikte; özellik aracılığıyla kullanıcılar, hem kendi rehberlerini hazırlayabilecek hem de en sevdikleri hesapların önerilerini keşfedebilecek ve onlardan ilham alabilecek.  

Instagram ‘Guides’ içerikleri, profilde özel bir sekmede yer alacak

Instagram Guides

Diğer yandan; Instagram ‘Guides içerikleri, profilde özel bir sekmede yer alacak. Aynı zamanda içerikler, ‘Hikayeler (Stories)’ ve ‘DM (Direkt Mesajlar)’ aracılığıyla da paylaşılabilecek. Ürün rehberleri ayrıca, Instagram Shop’ sekmesinde de yer alabilecek. Böylece ürünler, farklı insanlar tarafından keşfedilebilecek ve ‘Guides’ üzerinden bir gelir modeli oluşturulabilecek.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Harry Potter’ın Dünyaca Ünlü Oyuncusu Rupert Grint, En Hızlı 1 Milyon Takipçiye Ulaşan Instagram Kullanıcısı Oldu 

Instagram ve Messenger, Bünyesine Kaybolan Mesaj Özelliği Ekliyor 

Instagram Canlı Yayın Süresi 4 Saate Uzatıldı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz