Instagram Canlı Yayın Süresi
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Instagram canlı yayın süresi, 1 saatten 4 saate uzatıldı. Sosyal medya devi ayrıca, ‘Hikayeler’ arşivine benzer şekilde platforma ‘Canlı Yayın Arşivi de eklediğini duyurdu. 

Dünya geneline yayılan COVID-19 salgınının neden olduğu sosyal izolasyon ve karantina çalışmaları, canlı yayın aktiviteleri ve görüntülü görüşme platformlarına yönelik talebi de artırdı. Instagram; içerik üreticilerin canlı yayın deneyimini iyileştirebilmek adına, ‘Canlı Yayın’ sekmesinde 3 yeni değişikliğe gittiğini duyurdu. Aktarılan detaylara göre; bu kapsamda, Instagram canlı yayın süresi 1 saatten 4 saate uzatıldı.  

Söz konusu değişikliğin, özellikle canlı konserler ve online eğitim etkinlikleri için faydalı olabileceği tahmin edildi. Dünya genelindeki tüm kullanıcıların, güncel olarak 4 saatlik canlı yayın süresinden faydalanabileceği belirtildi. Bir saatten uzun canlı yayın yapabilmek için hesapların, IP veya kural ihlali gerçekleştirmemiş olması gerektiğinin de altı çizildi. Sosyal medya devi ayrıca, canlı yayınların erişilebilirliğini artırabilmek adına ‘IGTV’ uygulamasına da yeni bir ‘Canlı’ sekmesi ekledi. Aynı sekme, kullanıcıların kaçırdıkları canlı yayınları tekrar izleyebilmesini sağlamak için ‘Keşfet’ sekmesi içerisine de yerleştirildi.  

Instagram, ‘Canlı Yayın Arşivi’ özelliğini de bünyesine ekledi

Instagram Canlı Yayın Arşivi
*Kaynak: beebom.com

Diğer yandan Instagram, bünyesine yeni bir ‘Canlı Yayın Arşivi’ özelliği de ekledi. Yapılan canlı yayınların, 30 güne kadar kullanıcılar tarafından arşivlenebileceği ifade edildi. Gönderi ve hikaye arşivinin aksine; arşivlenmiş canlı yayınların, 30 gün sonunda otomatik olarak silineceği belirtildi. Kullanıcıların; bu süre içerisinde, canlı yayınları cihazlarına indirebilecekleri veya ‘IGTV’ye yüklemeyi seçebileceklerinin de altı çizildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Facebook, Messenger ve Instagram DM’i Birleştiren Uygulamalar Arası Mesajlaşma Özelliğini Türkiye’de Kullanıma Sundu

Instagram, ‘Canlı Yayında Rozetler’ Özelliğini Kullanıma Sunduğunu Duyurdu 

Instagram’da, İşletmeler Mesajları Otomatik Olarak Yanıtlayabilecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz