Fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, uygulamanın en sevilen bölümü olan Hikayeler’e yeni bir özellik ekledi. Kullanıcıların uzun zamandır merakla beklediği Yerleşim isimli yeni özellik platforma eklenmiş durumda.

Instagram uzun zamandır kullanıcıların severek kullandığı Hikayeler bölümüne yeni bir özellik eklemiyordu. Ancak geliştiricilerin yeni özellikler üzerinde çalıştığı ve bu özelliklerin denendiği biliniyordu.

Hikayeler bölümüne yeni eklenen Yerleşim isimli özellikle birlikte kullanıcılar artık iki, üç veya dört fotoğrafı tek bir fotoğrafta toplayabiliyor. Bu özellikle sayesinde herhangi bir üçüncü parti uygulama desteği olmadan hikayeye aynı anda birden fazla fotoğraf eklenebilecek. Özelliğin kullanımı ise oldukça basit ve pratik. Instagram’ı açtıktan sonra hikaye oluşturma panelini açıp Boomerang modunun hemen yanında bulunan Yerleşim moduna tıklamak yeterli. Bu mod kullanıcılara 6 farklı yerleşim imkanı sunuyor. İstenilen yerleşim seçildikten sonra ise doğrudan ya da sol altta bulunan halihazırda çekilmiş fotoğraflar kullanılabiliyor.

 

Instagram Hikayeler’e eklenen Yerleşim özelliği kademeli olarak tüm kullanıcıların kullanımına açılıyor. Türkiye kullanıcılarına açılan bu yeni özelliği kullanabilmek için uygulamayı güncellemek yeterli.