Instagram Beğeni Sayısı Özelliği

Sosyal medya devi Instagram, beğeni sayısı ile ilgili yeni bir özelliği kullanıma sunduğunu duyurdu. Yeni özelliğin, beğeni sayılarının gösterilmesiyle ilgili kullanıcılara daha fazla kontrol imkanı sunduğu belirtildi.  

Sosyal medya devi Instagram, beğeni sayısı ile ilgili yeni bir özelliği kullanıcı beğenisine sunduğunu duyurdu. Yeni özelliğin, beğeni sayılarının gösterilmesiyle ilgili kullanıcılara daha fazla kontrol imkanı sağladığı belirtildi. Aktarılan detaylara göre; yeni özelliğin platforma entegre edilmesiyle birlikte kullanıcılar, artık kendi Instagram gönderilerindeki beğeni sayılarını göstermeyi veya gizlemeyi seçebilecek. Bununla birlikte; Instagram akışında görülen diğer hesaplara ait gönderilerin beğeni sayılarını görmek veya görmemek de tercih edilebilecek.  

Instagram Beğeni Sayısı Özelliği

Diğer yandan; Instagram, 2019 yılında kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle gönderilerdeki beğeni sayılarının gizlenmesi üzerine bir test yapmaya başlamıştı. Bu konuyla ilgili geri bildirimleri değerlendiren şirket; bazı kullanıcıların beğeni sayılarını gizlemeyi tercih ettiğini, bazılarının ise nelerin popüler olduğunu takip edebilmek için beğeni sayılarını görmeye devam etmek istediğini fark etti. Bu bilgiler ışığında geliştirilen özellik, Instagram kullanıcılarına daha fazla kontrol sağlayabilmek amacıyla kullanıma sunulmaya başlandı. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

ABD’de 44 Eyalet Başsavcısı Facebook’un Instagram Kids Uygulamasına Karşı Çıkıyor!

Instagram, Hikayeler ve Reels ‘e Altyazı Eklemeye İmkan Tanıyacak Özellik Ekliyor

Facebook, Messenger ve Instagram’a Uçtan Uca Şifreleme Özelliğinin 2022 Yılından Önce Gelmeyeceğini Açıkladı 

Instagram, Yeni Güncellemesiyle ‘Canlı Odalar’ Özelliğini Kullanıma Sundu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz