ViewSonic, eğitim dünyasının ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştirmeyi sürdürüyor. Öğrenim deneyimini artıracak interaktif ekranını ilk kez TÖZOK’ta tanıtan şirket, öğrencilerin ders sırasındaki duyusal tepkilerini ölçümleyerek, öğretmenlere geri bildirimde bulunacak yeni donanımının da müjdesini verdi.

Teknoloji, özellikle pandemiyle birlikte tüm dünyada eğitimin ‘olmazsa olmaz’ı haline gelirken, sektörün öncü şirketlerinden ViewSonic, eğitimdeki yeni ihtiyaçlara en iyi çözümleri sunmak için Ar-Ge çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Bugün 5 milyonun üzerinde öğretmen tarafından kullanılan myViewBoard yazılımının mimarı ViewSonic, aynı zamanda interaktif ekran pazarının da önde gelen üreticilerinden biri. İnteraktif ekran pazarında; yüzde 44 pazar payıyla Amerika’da birinci, dünyada üçüncü, Türkiye’de ise ikinci sırada yer alan şirket, eğitim teknolojileri alanındaki yeniliklerini, bu yıl “Eğitimin Dönüşümü” temasıyla Antalya’da düzenlenen Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK) Sempozyumu’nda duyurdu.

ViewSonic’in etkinlikte eğitim dünyasına tanıttığı interaktif ekranı ViewBoard 52, öğrenme deneyimini artırma hedefiyle kaliteli ve üstün ses sağlayabilen bütünleşik multimedya soundbar özellikleriyle tasarlandı. Öğretmenlere anında bağlantı ve kullanıcı dostu bir yazılım sunan ürün, öğrencilere de daha kusursuz görüntü ve ses kalitesiyle dersi takip etme olanağı sağlayacak. İşitsel öğrenmeyi en iyi ses sistemiyle destekleyen yeni interaktif ekran; doygun ses kalitesi için ekranın üzerine entegre edilmiş gürültü engelleme özelliği bulunan duyarlı 8 mikrofona sahip. Bu da sınıf içinde 3 metreye kadar tüm seslerin mükemmel bir şekilde duyulmasını sağlıyor. Böylece, fiziksel sınıf dışında uzaktan eğitime katılanlara ve kayıtlı dersleri dinleyenlere de en yüksek ses performansıyla içeriklere ulaşma imkanı sunuyor. Yüksek dokunmatik hassasiyete sahip ViewBoard 52, öğretmenlere tek kabloyla bilgisayarlarındaki veri ve videoyu ekrana aktarma, aynı zamanda cihazını şarj etme kolaylığı sağlıyor. 4K ultra ince ekran, sınıfta veya çevrimiçi öğrenci iş birliğini desteklemek için çift kalem ve 33 noktalı dokunmatik özelliğiyle tamamen doğal bir yazma deneyimine imkan veriyor.

ViewSonic Türkiye Ülke Müdürü M.Önder Şengür’ün bir başka dikkat çektiği konu ise eğitim teknolojilerinde aslolanın donanım değil yazılım olması. Şengür, bunu ise şöyle açıkladı: “Tek başına bir interaktif tahta ya da yaygın adıyla akıllı tahta, akıllı teknolojiyi işaret etmiyor. Bu donanımları destekleyen yazılımlar ve içeriklerle bir bütün olarak sistemi ‘akıllandırmak’ gerekiyor. ViewSonic’in bir eğitim ekosistemi olarak kurguladığı myViewBoard da tam olarak bunu gerçekleştiriyor ve donanım-yazılım-içerik ayaklarını birleştiriyor.”

İlginizi Çekebilir:

Yüzüklerin Efendisi dizisi ismi ve tanıtım videosu yayınlandı

Horizon Forbidden West hikaye fragmanı yayınlandı

YouTube Premium için yıllık abonelik seçeneği geldi

Crypto Browser Project Beta sürümü yayınlandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz