Instagram bugün dünyada en yaygın kullanılan sosyal medya platformlarından biri olarak hayatımızdaki yerini koruyor. Özellikle de pandemiyle birlikte en çok kullandığımız sosyal medya uygulamalarından oldu. Herkes bu süreçte yapmayı en çok özlediği aktiviteleri, evinde nasıl vakit geçirdiğini ve daha pek çok şeyi Instagram hesabından paylaştı. Verilemeyen konserler, yapılamayan yayınlar Instagram ile yapıldı. Canlı yayın özelliği sayesinde artık sosyal medya hesapları üzerinden gerçekleştirilen yayınlar ve programların sayısı arttı. Kullanıcıların bu yayınlara yorum yazarak anlık katılım sağlayabilmeleri etkileşimi artırdı. Kısacası popülerliğini pandemiyle birlikte artıran Instagram’ın hemen hemen tüm özelliklerini yaptığımız paylaşımlarla, ürettiğimiz içeriklerle kullansak da bazı işlemleri Google’da aratmak zorunda kalabiliyoruz. Bunlardan biri de şifre değiştirme işlemleri ve şifresini unutanların nasıl giriş yapacağına dair sorular olabiliyor. Bu nedenle, Tekno Safari editörleri olarak Instagram şifrenizi nasıl yenileyeceğinizi adım adım anlattık. İşte; ‘Instagram şifresi nasıl değiştirilir’. ‘Instagram şifre yenileme’. ‘Instagram şifremi unuttum nasıl giriş yapabilirim’? ‘Instagram şifremi nasıl değiştiririm’? ‘Instagram şifremi değiştiremiyorum’. Detaylar haberimizde…

Instagram hesabımıza otomatik olarak giriş yapabiliyoruz. Bu nedenle sürekli olarak şifre girme işlemlerine takılmadığımız için zamanla hesap şifremizi unutabiliyoruz. Fakat Instagram’dan güvenli çıkış yaptığımız takdirde tekrar hesabımıza giriş yapabilmek için şifre bilgisini yazmak gerekebiliyor. Bu durum şifresini unutan kullanıcılar için bir problem haline gelebiliyor. Bununla birlikte şifresini değiştirmek isteyen kullanıcılar da bu işlemi nasıl yapacağına dair detayları Google’da aratabiliyor. Dolayısıyla tüm bunları düşünerek hazırladığımız bu haberimizde Instagram şifrenizi nasıl yenileyeceğinizi ve şifrenizi unuttuğunuz takdirde hangi işlemleri gerçekleştirerek hesabınıza tekrar giriş yapabileceğinizi sizler için adım adım tüm detaylarıyla anlattık. İşte; ‘Instagram şifresi nasıl değiştirilir’. ‘Instagram şifre yenileme’. ‘Instagram şifremi unuttum nasıl giriş yapabilirim’? ‘Instagram şifremi nasıl değiştiririm’? ‘Instagram şifremi değiştiremiyorum’. 

Instagram Şifresi Nasıl Değiştirilir? 

Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Giriş Yapabilirim?

Instagram şifresi nasıl değiştirilir’. ‘Instagram şifre yenileme’. ‘Instagram şifremi unuttum nasıl giriş yapabilirim’? ‘Instagram şifremi nasıl değiştiririm’? ‘Instagram şifremi değiştiremiyorum’. 

Instagram Şifre Yenileme 

Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Giriş Yapabilirim?

Öncelikle Instagram hesabınızda profilinize geliyorsunuz. Daha sonra sağ üstte gördüğünüz ‘menü’ ifadesine dokunuyorsunuz. 

Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Giriş Yapabilirim?

Ardından ‘ayarlar’ ifadesine geliyorsunuz. 

Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Giriş Yapabilirim?

Burada ‘Güvenlik’ seçeneği karşınıza çıkacaktır.  

Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Giriş Yapabilirim?

Güvenlik ifadesine dokunmanızın ardından Giriş Güvenliği sayfası ekranınıza gelecektir. ‘Şifre’ seçeneğine dokunuyorsunuz.  

Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Giriş Yapabilirim?

Karışınıza çıkan ekrandan önce mevcut şifrenizi giriyorsunuz. Ardından yeni şifre bilginizi iki kez giriyorsunuz. Son olarak sağ üstte gördüğünüz ‘mavi tik’ şeklinde yer alan ifadeye dokunuyorsunuz. Böylece Instagram hesabınızın şifresini yeniliyorsunuz. Eğer mevcut şifrenizi unutursanız Facebook hesabınız üzerinden de yenileyebilirsiniz. 

Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Giriş Yapabilirim?  

Instagram Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Instagram şifrenizi unutmanız dahilinde yapmanız gereken öncelikle ‘Giriş yapmak için yardım al’ ifadesine dokunmak olacaktır. Daha sonra karşınıza çıkan ekrana kullanıcı adınızı yazıyorsanız. Eğer Facebook hesabınız varsa ‘Facebook ile Giriş Yap’ seçeneğini tercih ederek de hesabınıza girmeyi deneyebilirsiniz. Eğer bir Facebook hesabınız yoksa veya dondurduysanız kullanıcı adınızı yazmanızın ardından ‘Daha fazla yardım mı ihtiyacın var’ ifadesine dokunuyorsunuz.  

Instagram Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Burada yer alan e-posta adresinize bir güvenlik kodu gönderilmesi için ‘güvenlik kodu gönder’ ifadesine dokunuyorsunuz.  

Instagram Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Daha sonra e-posta adresinize gelen hesap doğrulama kodunu giriyorsunuz ve ‘onayla’ ifadesine dokunuyorsunuz. Eğer kod gelmezse ‘yeni bir kod al’ ifadesine dokunarak tekrar kod gönderilmesini isteyebilirsiniz.  

Instagram Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Ardından e-posta adresinizi de onaylıyorsunuz. 

Instagram Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Cep telefon numaranızı giriyorsunuz ve yine ‘onayla’ ifadesine dokunuyorsunuz. 

Instagram Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Bu işlemlerin ardından bu kez telefonunuza bir güvenlik kodu gönderilecektir. Bu kodu da fotoğrafta gördüğünüz alana girerek tekrar ‘onayla’ ifadesine geliyorsunuz.  

Instagram Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Son olarak yeni şifrenizi iki kez yazıyorsunuz ve ‘gönder’ ifadesine dokunuyorsunuz. Böylece unuttuğunuz şifrenizi yeniliyor ve hesabınıza tekrar ulaşabiliyorsunuz.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Twitter, ‘Spaces’ Özelliğinin Masaüstü Web Sürümüne de Geleceğini Doğruladı! 

Instagram, Reels İçin Remix Özelliğini Kullanıma Sundu! 

Amazon Prime Video, Nisan Ayı İçeriklerini Açıkladı

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz