Cumartesi, Ekim 16, 2021
Ana SayfaDijitalTwitter, ‘Spaces’ Özelliğinin Masaüstü Web Sürümüne de Geleceğini Doğruladı! 

Twitter, ‘Spaces’ Özelliğinin Masaüstü Web Sürümüne de Geleceğini Doğruladı! 

Sosyal medya devi Twitter, ‘Spaces’ isimli sesli sohbet özelliğinin masaüstü web sürümüne de geleceğini doğruladı. Söz konusu özellik, platformun ‘Android’ ve ‘iOS’ uygulamasında kullanıma sunulmuştu.  

Sosyal medya devi Twitter, birkaç aydır ‘Spaces’ isimli Clubhouse benzeri sesli sohbet özelliği üzerinde çalışıyordu. Özellik, başlangıçta yalnızca ‘iOS’ platformundaki kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Şirket, geçen ay itibarıyla ‘Android’ işletim sistemindeki kullanıcılar için de özelliği test etmeye başladığını duyurmuştu. ‘Spaces’ın, bu aşamadan sonra Twitter’ın web sürümüne de entegre edilmesi bekleniyordu. Kısa bir süre önce konuya ilişkin ‘The Verge’e konuşan Twitter, ‘Spaces’ özelliğinin masaüstü web sürümüne gelmesi için çalışmalara başladıklarını doğruladı.  

Söz konusu gelişme, ilk kez uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarıldı. Wong, resmi Twitter hesabı üzerindenSpaces özelliğindeki önizleme kartlarının web sürümünde nasıl göründüğüne ilişkin ekran görüntüleri paylaştı. Bunun üzerine ‘The Verge’, Twitter ile iletişime geçerek özelliğin masaüstü sürümüne gelip gelmeyeceğini sordu. Sosyal medya devi ise yapılan görüşmede ‘Spaces’ın masaüstü web sürümünde de yayınlanacağını doğruladı.

Twitter da ‘Spaces’ özelliğinin masaüstü platformuna geleceğini tamamen gizlemiyordu

Twitter Masaüstü Spaces

Diğer yandan, Twitter da ‘Spaces’ özelliğinin masaüstü platformuna geleceğini tamamen gizlemiyordu. Özelliğin geliştiricilerinden biri, kısa bir süre önce Twitter üzerinden ‘Spaces’ın giriş ekranının web sürümündeki görüntüsüne ilişkin bazı tasarım örnekleri paylaşmıştı. ‘Spaces’ın mobil sürümün dışına genişletilmesinin, kullanıcılara daha yaygın bir erişim imkanı sunabileceği ve bu durumun, Twitter’ın Clubhouse ile arasındaki rekabeti artırabileceği tahmin edildi. Discord da kısa bir süre önce, Clubhouse benzeri yeni sesli sohbet özelliğini kullanıcı beğenisine sunmuştu. Benzer şekilde; LinkedInSlackSpotify ve Facebook’un da Clubhouse benzeri bir özellik üzerinde çalıştığı biliniyordu. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Twitter Clubhouse Benzeri Spaces Özelliğini Android Ekosisteminde Test Etmeye Başladı

Twitter, ‘Spaces’ İsimli Sesli Sohbet Özelliğini Test Etmeye Başladı!

Sahte Clubhouse Uygulamaları Kullanıcı Verilerini Tehlikeye Atıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR