harmitage müzesi iphone 11

Dünyanın en büyük müzelerinden olan Hermitage Müzesi ‘nin iPhone 11 Por Max ile 5 saatlik kesintisiz ve tek planda çekilen filmi yayınlandı.

Saint Petersburg, Rusya’daki Hermitage Müzesi ’nde iPhone 11 Pro Max ile 5 saat 19 dakika 28 saniye süren büyüleyici bir yürüyüş, tek şarjla ve hiç kesintisiz tek bir planda filme alındı.

Gelecek vaat eden kadın yönetmen Axinya Gog tarafından yönetilen film, izleyicileri Rubens, Rembrandt, Tiziano Vecellio, Caravaggio, El Greco ve diğer sanatçılara ait yaklaşık 600 başyapıtı barındıran dünyanın en büyük müzelerinden birinin 45 salonunda gezdiriyor. 

hermitage müzesi iphone 11 kesintisiz çekim

Film, iPhone 11 Pro’nun muhteşem yeni kamera sisteminin yanı sıra benzersiz pil ömrünü de sergiliyor. Gog’un boş bir müzenin hayatındaki bir günü filme almak üzere koyulduğu bu yolculukta, Hermitage ana karakter olarak öne çıkıyor: “Bu video, benim için zaman içinde bağlantı kurmayı ifade ediyor: Ezeli ve ebedi sanat eserleri, modern yaşamla ve en yeni teknolojiyle bir araya geliyor. İzleyicilerin yoğun yaşantılarına bir mola vererek kendilerini meditasyon etkisi yaratan bu güzelliğe bırakacaklarını umuyorum.” Gog, çekim süreciyle ilgili olarak şöyle söylüyor: “Daha önce bu denli büyük ölçekli bir projede iPhone ile çalışmamıştım. Bu yüzden ekibimle birlikte aygıtı titizlikle inceledik ve yaratıcı çözümümüzün tamamını aygıt özelliklerini temel alarak geliştirdik. Şu anda bunun yalnızca iPhone ile çekilebilecek bir proje olduğunu söyleyebilirim!” 

5 saat sonunda iPhone 11’in pil oranı yüzde 19’du

iphone 11 pil oranı

Film 4K kalitesinde ve tek planda çekildi. 128 GB’tan büyük bir boyuta sahip olan filmin çekim süresi 5 saat 20 dakika sürdü. Çekimin sonunda iPhone 11 Pro Max’in kalan pil oranı yüzde 19 idi. Ekip, projeyi filme almak için Apple Watch’u kullanarak uzak bir noktadan iPhone’un ISO, beyaz dengesi, netleme gibi kamera ayarlarının manuel olarak kontrol edilebilmesini sağlayan yeni bir uygulama geliştirdi. Catch adını taşıyan bu uygulama, Kamera ile Apple Watch’un birlikte kullanılmasını sağlıyor ve şimdi App Store’da sunuluyor.

Hermitage Müzesi ‘nin iPhone 11 Pro Max ile çekilen yapımın fragmanı ve filmin tamamı  şimdi Apple’ın YouTube kanalında izlenebilir. Film fotoğraflarını ve kamera arkası görsellerini buradan indirebilirsiniz

Filmde orijinal müzikler, koreografili performanslar ve Rus neoklasik besteci Kirill Richter’in canlı performansı yer alıyor. Çalma listesine Apple Music’ten ulaşabilirsiniz.

Lady Gaga ve Selena Gomez de iPhone 11 ile klip çekmişti

Lady Gaga ‘’Stupid Love’’ isimli şarkısına geçen ay yeni bir klip çekti. Tanınan şarkıcı Stupid Love isimli şarkısının klip çekimlerinde sadece iPhone 11 kullandı. 

Video yayın platformu YouTube’da yayınlanan klip #ShotoniPhone etiketi ile paylaşıldı. iPhone telefonla çekildiği bilinen ancak hangi modeli olduğu açıklanmayan klibin iPhone 11 ile çekildiği tahmin edilse de resmi olarak bir açıklama yapılmadı. 

 Lady Gaga’nın iPhone 11 kullanarak çektiği Stupid Love klibi:

Dünyaca ünlü, oyuncu ve şarkıcı Selena Gomez de ‘’Lose You To Love Me’’ parçasına çektiği klipte kamera performansıyla büyük beğeni toplayan iPhone 11 Pro ile gerçekleştirmişti. Çok fazla geçiş kullanılan Selena Gomez’in ‘’Lose You To Love Me’’ parçasında siyah-beyaz çekim kalitesiyle iPhone 11 Pro, dikkatleri yine üzerine toplamayı başarmıştı. Videoda renk kalitesiyle kendini kanıtlamış olsa da iPhone 11 Pro ile çekilen klibin tamamının siyah-beyaz olması çok daha doğru bir karar olduğu ise çoğu kitle tarafından onaylanmıştı.

Selana Gomez’in iPhone 11 kullanarak çektiği Lose You To Love Me klibi:

Siber suçlular, Billie Eilish’in ismini kullanarak Türkiye’de 18.00 kişiyi etkiledi