Elon Musk Dogecoin Anket

ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla ve uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in kurucu CEO’su Elon Musk, Twitter’daDogecoin’ ile ilgili yeni bir anket başlattı. Popüler kripto para birimine yönelik paylaşımlarıyla sık sık gündeme gelen dünyaca ünlü iş adamı, söz konusu ankette takipçilerine Tesla’nın Doge kabul etmesini ister misiniz?” diye sordu.  

ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla ve uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in kurucu CEO’su Elon Musk, Twitter’daDogecoin’ ile ilgili yeni bir anket başlattı. Popüler kripto para birimine yönelik paylaşımlarıyla sık sık gündeme gelen ve Dogecoin’de önemli bir değer artışına sebep olan dünyaca ünlü iş adamı, söz konusu ankette takipçilerine Tesla’nın Doge kabul etmesini ister misiniz?” diye sordu. Anket, yalnızca 1 saat kadar kısa bir sürede 1 milyondan fazla oy aldı. Ankete katılım sağlayan takipçilerin büyük bir çoğunluğunun, güncel olarak “Evet” yanıtını vermiş olduğu görüldü.  

Yaşanan gelişme sonrası, Tesla’nın yakın bir gelecekte ödeme yöntemi olarak ‘Dogecoin’ kabul etmeye başlamayı planladığı tahmin edildi. Şirket müşterilerinin böylece, ‘Dogecoin’ ile Tesla satın almaya başlayabileceği belirtildi. Şirket, 2021 yılı başlarında da yeni yatırım stratejisinin bir parçası olarak 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamıştı. Bununla birlikte; elektrikli otomobil devi, Mart ayı sonlarına doğru Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladığını duyurmuştu. Musk’ın açtığı anket sonrası, benzer bir hamlenin Dogecoin için de geleceği tahmin edildi.  

SpaceX de Dogecoin ile finanse edilen bir uyduyu Ay’a göndereceğini açıklamıştı 

SpaceX Dogecoin

Diğer yandan, kısa bir süre önce Elon Musk liderliğindeki uzay taşımacılığı şirketi SpaceX de Dogecoin ile finanse edilen bir uyduyu Ay’a göndereceğini açıklamıştı. ‘DOGE-1’ görevi kapsamında Ay’a gönderilecek uydunun, Falcon 9 roket ile fırlatılacağı ifade edilmişti. Musk, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda Kanadalı mühendislik firması Geometric Energy Corporation ile gönderilecek uydu için SpaceX’in Dogecoin ödemelerini kabul etmeye başladığına işaret etmişti.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

SpaceX, Dogecoin ile Finanse Edilen Uyduyu Ay’a Fırlatacak

Elon Musk’tan Yeni Dogecoin Paylaşımı!

Tesla, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz