Horizon Zero Dawn PC

PlayStation 4 için özel olarak geliştirilen Horizon Zero Dawn, PC için duyuruldu. Bu sayede ilk defa, PlayStation için özel olarak geliştirilmiş bir oyun bilgisayara gelmiş olacak.  

PlayStation 4, oyun konsolu pazarında, en sevilen ve en çok satın alınan konsollardan biri haline geldi. Çıkışından bu yana yıllar geçmesine rağmen her sene çıkan oyunlar ile daha üstün grafikleri destekleyebilen PS4, oyuncular için çok özel bir konsol olmayı başardı. İkon haline gelmiş birçok oyuna ev sahipliği yaptı. Şimdi ise Horizon Zero Dawn’un, PC için geleceği duyuruldu. Bu PlayStation tarihinde bir ilk kez yaşanıyor. 

PlayStation tarihinde ilk defa, PlayStation için özel olarak geliştirilmiş bir oyun PC’ye çıkacak. Bu gelişmenin sebebi ise tam anlamıyla bilinmiyor. PlayStation 5, oyun konsolunun çıkışına az bir süre kalmasından ötürü, Sony’nin bu şekilde bir hamle yaptığını düşünenler var. Sony’nin elinde olan özel yapım ve popüler oyunları, yeni konsol öncesinde tekrardan piyasaya sürmek istediği düşünülüyor. Bir ay kadar önce Amazon, Fransa sayfası üzerinde, PC satışı için Horizon Zero Dawn oyununa bir satış sayfası açılmıştı. Hızlı bir şekilde kaldırılan bu satış sayfası sonrasında Sony’den resmi açıklama geldi ve yakında, Horizon Zero Dawn, PC için çıkışını gerçekleştirecek. Steam sayfası bile açılan Horizon Zero Dawn’ın şu an, PC satış fiyatı ya da çıkış tarihi açıklanmış değil ama yaz aylarında çıkması bekleniyor. Oyun şu an PlayStation 4 tarafında, Complete Edition versiyonu, 84 Türk lirasına satılıyor ve içerisinde tüm ek paketler bulunuyor. Ek paketi olan Horizon Zero DawnThe Frozen Wilds ise tek başına 69 Türk lirasında satılmakta. Türkçe alt yazı ya da seslendirme desteği bulunmuyor.  

Horizon Zero Dawn nasıl bir oyun? 

Horizon Zero Dawn nasıl bir oyun? Teknoloji ve ilkel hayatın birleştiği bir dünyada geçen Horizon Zero Dawn, oynanış mekaniklerinin çeşitliliği ve oyun içi manzaraları ile oynayanları kendine hayran bırakan bir oyun. Ölümcül makinelerin ortalıkta gezdiği bu dünyada biz ise, hem kendimizi kabilemize kabul ettirmeye çalışıyoruz, hem de annemiz ile alakalı olan gizemi çözmek için çabalıyoruz. Karakterimizin ana silahı bir yay. Çeşitli ateş güçlerine ve ok formlarına sahip olan bu yayımız oyun ilerledikçe gelişiyor ve yeni özellikler kazanıyor. Bu sayede ana hikayeden bağımsız olarak açık dünyada gezmek ve kendi maceramızı yaratmak son derece eğlenceli bir hale geliyor. 

APPLE KULLANICILARINA 25 DOLAR ÖDEYECEK – DigiToll #5

Coronavirüs sebebiyle E3 2020 iptal edildi