2020’nin sonbahar ayında tüketiciye sunulması beklenen iPhone 12 hakkında yeni bir sızıntı ortaya çıktı. Sızıntılarıyla ünlü Macotakara isimli internet sitesinden edinilen bilgilere göre iPhone 12 serisi iPhone 11 serisiyle benzer tasarıma sahip olacak.

Apple’ın her sene olduğu gibi 2020’nin sonbahar aylarında yeni iPhone serisini tanıtması bekleniyor. Şirketin çalışmalarını sürdüğü yeni iPhone serisi hakkında neredeyse her gün yeni bir iddia ortaya çıkıyor. Şimdi ise sızıntı ve iddialarıyla ünlü internet sitesi Macotakara bugüne kadar ortaya atılan tüm iddiaları hiçe sayan bir açıklama yaptı.

Tasarımı iPhone 5’e benzeyeceği düşünülen yeni seri beklenen tasarımla gelmeyebilir

Bugüne kadar ortaya çıkan iddialar iPhone 12 serisinin tasarımının Apple’ın belki de en çok beğenilen iPhone 4 ve iPhone 5 serisine benzeyeceğini öne sürüyordu. Yani yeni iPhone serisinin köşeli kenarlara sahip olması bekleniyordu. Ancak Macotakara’nın ortaya attığı iddialar bu tasarım ihtimalinin söz konusu olmadığını söylüyor.

Macotakara, iPhone 12 serisinin iPhone 11 ile aynı çerçeve tasarıma sahip olacağını aktarıyor. Ancak yeni serinin boyutları alışılmışın dışında çıkacak. İddiaların kaynağına göre, iPhone 12 5.4 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak. İkinci iPhone 12 modelinin ise 6.1 inç boyutunda yani iPhone 11 Pro ile iPhone 11 Pro Max arasında olacak. En büyük iPhone 12’nin ise 6.7 inçlik bir ekran boyutuyla geleceği söyleniyor. Yani en büyük iPhone 12 modeli iPhone 11 Pro Max’ten daha uzun olacak.

Yeni iPhone serisinin çok daha ince bir şekilde geleceği iddialarını sizlerle daha önce
paylaşmıştık. Macotakara’nın aktardıkları da iPhone 12 serisinin iPhone 11 serisinden daha ince olacağı yönünde. Yapılan açıklamalarda 6.7 inç boyutundaki iPhone 12 modelinin 7.4 milimetre kalınlığında olacağı aktarılıyor. Bu da en azından bir iPhone 12 modelinin 8.1 milimetre kalınlığındaki iPhone 11 Pro Max’ten daha ince olabileceği ihtimalini duyuruyor.

Teknoloji tutkunları Apple’ın yeni iPhone 12 serisini yakından takip ediyor. Hal böyle olunca ortaya birçok iddia ve rapor çıkıyor. Ancak söz konusu iddialar Apple’dan gelen resmi bir açıklama olmadığı için söylenti olarak kalıyor. Yeni iPhone 12 serisi hakkındaki net bilgilere Apple’ın yapacağı tanıtımda öğreneceğiz gibi duruyor.

iPhone 12’de sensör tabanlı kamera kullanılacağı söyleniyor

Dört arka kameralı iPhone 12 Pro tasarımı videoda göründü

Yeni taksit düzenlemesiyle iPhone 11’lerin taksitli fiyatları ne?