iphone 15
Önümüzdeki sene gelecek iPhone 15 hakkında sızıntılar şimdiden geliyor. Son gelen bilgilere göre Apple, yeni cihazda yeni bir telefoto kamera kullanacak.

Sektör içerisindeki kaynaklara göre, Güney Kore’deki büyük bir OIS ve otomatik odaklama aktüatörleri tedarikçisi, Apple ile bir anlaşma yaptı. Apple, geçtiğimiz yıl Jahwa’yı ziyaret etti ve bunun sonucunda da bazıları OIS modül üreticisinin yeni bir üretim tesisi inşa etmek için 155 milyon dolardan fazla harcama yaptığına inanıyor.
Yatırımın boyutu ve Apple’ın tedarikçilerinden sık sık sadece kendi ihtiyaçları için üretim hatları kurmalarını istemesi gerçeği, iki şirketin birlikte çalışmaya başladığının güçlü bir göstergesi. İlginçtir ki Jahwa Samsung’a da OIS modülleri tedarik ediyor.
Telefoto birimleri için kullanılacağına inanılan yeni kamera donanımı, 2023’ün ikinci çeyreğinde üretime başlayacak ve gelecek yıl satışa çıkacak iPhone 15 serisi için tam zamanında hazır olmuş olacak.
Tabi ki bu durum Apple’ın periskop telefoto kamera eklemeye karar verdiği anlamına gelmiyor. Ancak daha gelişmiş bir zoom kamerası üzerinde çalışıldığının da bir göstergesi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz