Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaDijitalTikTok, ABD Yönetimine Gönderme Yaptığı T-Shirt ve Kapşonlular Satmaya Başladı 

TikTok, ABD Yönetimine Gönderme Yaptığı T-Shirt ve Kapşonlular Satmaya Başladı 

Trump hükumeti ve TikTok arasındaki gerginliğin tırmanmasının ardından popüler video platformu, ABD yönetimine gönderme yaptığı t-shirt ve kapşonlu eşofman üstleri satmaya başladı. 45 dolar ve 70 dolardan satışa sunulan kıyafetlerin üstünde, “Hiçbir yere gitmiyoruz” ve “Burada kalıcıyız” ibarelerinin yer aldığı görüldü. 

ABD Başkanı Donald Trump’ınTikTok’un kullanıcı verilerini Çin hükumetine ilettiğine işaret etmesinin ardından Trump yönetimi ve TikTok arasındaki gerilim tırmanmıştı. ABD hükumetine dava açan şirketin yaklaşık 3 ay önce göreve başlayan CEO’su Kevin MayerTikTok’un maruz kaldığı siyasi baskılar gerekçesiyle görevinden istifa etmişti. Bu gelişmeden kısa bir süre sonra ise popüler video platformu TikTok, ABD yönetimine gönderme yaptığı t-shirt ve kapşonlu eşofman üstleri satmaya başladı.  

TikTok ABD T-Shirt

Açılan online mağazada, yalnızca 2 ürün satışa çıkarıldı. 45 dolar ve 70 dolarlık fiyat etiketleriyle satışa sunulan kıyafetlerin ön yüzünde “Hiçbir yere gitmiyoruz”, arka yüzünde ise “Burada kalıcıyız” ibarelerinin yer aldığı görüldü. Yaygın tüketici satışına açılan ve herkes tarafından satın alınabileceği belirtilen ürünlerin gönderiminin, 3-4 hafta içinde başlatılacağı ifade edildi. Ünlü grafiker Joshua Vides’ın el yazısıyla hazırlanan t-shirt ve kapşonluların her ikisinin de yalnızca siyah renk seçeneğiyle piyasaya sürülmesi ise dikkat çekti.

TikTok ABD Genel Müdürü Vanessa Pappas da açıklamasında aynı ifadeleri kullanmıştı

TikTok Vanessa Pappas

Diğer yandan; ABD hükumeti ve TikTok arasındaki gerilim, temel olarak Donald Trump’ın uygulamayı ülke ağında yasaklayacağını açıklamasıyla yükselmişti. Bunun üzerine TikTok ABD Genel Müdürü Vanessa Pappas, konuya ilişkin videolu bir açıklama yayınlamıştı. Pappas, açıklamasında doğrudan “Uzun bir süre daha buradayız. Hiçbir yere gitmeyi düşünmüyoruz” ifadelerini kullanmıştı. Şirketin online mağazada satışını yaptığı ürünlerde de bu ibareleri kullanması, ABD yönetimine doğrudan bir gönderme yapıldığının düşünülmesine neden oldu. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

TikTok CEO’su Kevin Mayer İstifa Etti!

TikTok, ABD Başkanı Trump Yönetimine Karşı Resmen Dava Açtı!

TikTok ABD Yöneticisi, Donald Trump’ın Yasaklama Açıklamasına Yanıt Verdi! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR