İstanbul Büyükşehir Belediyesi Coronavirüs
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Coronavirüs hakkında doğru bilgilere ve gerekli iletişim kanallarına yer verdiği bir internet sitesi açtı. Açılan site aynı zamanda salgın sonrasında bilgi arşivi olarak da kullanılabilecek.

Covid-19’un tüm dünyayı etkisi altına alan salgını sonrasında, en önemli konulardan biri doğru bilgi edinmek oldu. Bu süreçte özellikle sosyal medyada gezinen onlarca yanlış ve yanıltıcı bilgi bulunuyor. Bu yanlış bilgilerden arınmak için devlet kurumları ve üniversiteler çeşitli internet siteleri ile halka hizmet etmeye çalışıyorlar. 

Bu çalışmalar kapsamında, Türkiye’de olan Coronavirüs vaka ve vefat sayılarını öğrenebilmek için resmi siteler hizmete girdi. Her akşam yenilenen bilgiler ile Coronavirüs sayıları güncel ve resmi tutulmuş oluyor. Vaka sayılarının dışında, vatandaşların ne yapması gerektiğine dair bilgilendirme için İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yeni bir internet sitesini hizmete sokmuş durumda. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan sitede virüs ve salgın hakkında resmi bilgiler bulunuyor. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Coronavirüs sebebiyle oluşan bilgi kirliliğinin önüne geçmek için açtığı sitede, virüs ve virüs ile mücadele noktasında yapılması gerekenler hakkında doğru bilgiyi vatandaşlara sunuyor. Salgından nasıl korunulması gerektiğini anlatan yazıların ve video çalışmalarının yanı sıra, Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan açıklamalara da yer veriliyor. Yeni internet sitesinde bilgilendirmelerin yanı sıra, diğer resmi internet sitelerine yönlendirmeler bulunuyor. Acil durumlarda aranması gereken telefon numaraları ve kullanılabilecek olan uygulamaların bilgileri de internet sitesinde yer alıyor.

Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Coronavirüs için açmış olduğu bu bilgi portalında, İstanbul’da yapılan Coronavirüs önlem çalışmalarına da yer veriyor. Bu internet sitesi, salgın ortadan kalktıktan sonra varlığını devam ettirecek. Bu sayede, şu an oluşturulmaya çalışılan doğru bilgi aktarımı, ilerleyen yıllarda da devam ettirilmiş olacak. İBB tarafından açılmış olan siteye buradan ulaşabilirsiniz.

Coronavirüs Türkiye’de ne durumda?

Coronavirüs Türkiye'de ne durumda

Sağlık Bakanı, Doktor Fahrettin Koca’nın açıkladığı verilere göre şu an (En son 13 Nisanda açıklanan verilere göre) ülkemizde toplam vaka sayısı 61 bin 49’a ulaşmış durumda. Korana virüs sebebiyle hayatını kaybeden kişilerin sayısı ise maalesef bin 296’ya ulaştı. Ülkemizde Covid-19 için önlemler alınmaya devam ediyor. İş yerlerinin çoğu ya evden çalışmaya başladı ya da kapalı kalma kararı aldı. Üniversiteler dahil olmak üzere okullar tatil edildi. Toplu etkinlik alanları kapatıldı. 20 yaşından küçükler ve 65 yaşından büyüklerin sokağa çıkması yasaklandı. Hatta büyükşehirlerde ve salgının şiddetinin yüksek olduğu Zonguldak’ta, hafta sonu evden çıkma yasağı bile uygulandı. Evden çıkmamaya özen göstererek ve ellerimizi bol bol yıkayarak, kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığını koruyabiliriz.  

Şu an dünya genelinde Coronavirüs, toplamda 120 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu. Dünya genelinde 1 milyon 934 binden fazla kişiye, Korona virüs bulaşmış durumda. #EvdeKal 

DigiToll #10

Otomotiv sanayisi için 2020 yılının ilk çeyrek raporu açıklandı

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz