Okuma Süresi
2 dakika

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin ’in ilerleyen dönemlerde Twitter’ ın büyük bir parçası olacağını dile getirdi. Dorsey katıldığı “The B Word” isimli etkinlikte, şirketin yeni geliştirdiği ‘Bahşiş Kutusu’ ve ‘Süper Takip’ özelliklerinin Bitcoin’e entegre edilebileceğini belirtti. 

Twitter CEO’su Jack Dorsey, uzun yıllardır sadık bir Bitcoin savunucusu olarak karşımıza çıkıyor. Şirket CEO’sunun Bitcoin’e yakınlığı bilinse de, kripto para biriminin platforma nasıl entegre edileceği merak ediliyordu. Bununla birlikte Dorsey, Bitcoin’in kendisine “internetin ilk günlerini hatırlattığını” ve hayatında “daha önemli bir şey olmadığını” sık sık dile getiriyordu. 

Dorsey yakın zamanda ise ünlü şarkıcı Jay Z ile  23.6 milyon dolarlık bir Bitcoin fonu başlattı ve ayrıca diğer şirketi Square’ı Bitcoin yoluyla merkezli olmayan finansal hizmetler pazarına yönlendirme planlarını açıkladı. Square bu yıl ayrıca, blok zincir teknolojilerinin ve kripto para birimlerinin müzik işini nasıl değiştirebileceğine yönelik bir bakış açısıyla Jay-Z’nin TIDAL müzik hizmetinde çoğunluk hissesini satın aldı .

Dün ise Dorsey, katıldığı “The B Word” etkinliğinde Bitcoin’in Twitter’ın geleceği için üç önemli tredden biri olacağını belirtti. Şirket CEO’su ayrıca Twitter’ın ikinci çeyrek mali kazanç çağırısında yatırımcılara Bitcoin’i lanse etti ve şirketin ürün genişlemeleri açısından daha hızlı hareket etmesine yardımcı olacağını söyledi. Ayrıca, Bitcoin’in internetin “yerel para birimi olmak için en iyi aday” olduğunu da açıkladı. 

Jack Dorsey ’nin Bitcoin ve Twitter tam açıklaması ise şu şekilde:

“İnternetin yerel bir para birimi, küresel bir para birimi varsa, Super Follows, Commerce, Subscriptions, Tip Jar gibi ürünlerle çok daha hızlı hareket edebiliyoruz ve bu sayede gezegendeki her bireye ulaşabiliyoruz. “Pazar bazında bir yaklaşıma gitmek yerine, bunun geleceğimizin büyük bir parçası olduğunu düşünüyorum. Özellikle sosyal medyayı daha fazla merkezileştirmeyi ve daha fazla ekonomik teşvik sağlamayı düşündüğümüzde, sahip olunacak para biriminin üzerinde çok fazla yenilik olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle, alana bakmaya ve agresif bir şekilde yatırım yapmaya devam etmemizin Twitter ve Twitter hissedarları için son derece önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Bir Twitter temsilcisi, Dorsey’in Twitter’ın Bitcoin’i ürün yelpazesine nasıl entegre edebileceği hakkında ilk kez halka açık konuştuğunu açıkladı. 

Dorsey, Facebook’un dijital para birimi Diem’i destekliyor

Dorsey ayrıca, Facebook’un dijital para birimi Diem’i desteklediğini belirterek, Twitter’ın bir kripto stratejisi izlemede yalnız olmayacağına dikkat çekti .

“Bunun için bariz bir ihtiyaç var ve bunun için takdir ediyorum. İnternete özgü bir açık standardın gitmek için doğru yol olduğunu düşünüyorum, bu yüzden odak noktam ve odak noktamız eninde sonunda Bitcoin üzerinde olacak.” dedi.

Genel olarak, Twitter, CNBC’ye göre şirketin 2014’ten bu yana en hızlı gelir artışını kaydetti.  Twitter hisselerini genişletilmiş ticarette %9 yükselten bir pandemi toparlanmasında güçlü kazançlar sağladı. Şirket, büyük bir çoğunluğu (1.05 milyar dolar) reklamcılık işinden elde edilen 1.07 milyar dolarlık Wall Street beklentisine kıyasla 1.19 milyar dolarlık ikinci çeyrek geliri elde etti. Ayrıca, beklenen 7 sente karşı 20 sentlik hisse başı kazanç gördü.

İlginizi Çekebilir:

Twitter, Fleets Özelliğini 3 Ağustos’ta Rafa Kaldırıyor!

Twitter, Biletli Spaces ve Super Follows ile Para Kazanma İmkanı Getirdi!

Poco X3 NFC PUBG ‘de Nasıl? Poco X3 NFC Oyun Performansı ve Detaylı İnceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz