Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Twitter, kullanıcıların platform üzerinden para kazanmasına olanak tanıyan Super Follows ve Biletli Spaces özelliklerini test etmek için başvuruları açtığını duyurdu. Twitter yüzde 3’lük bir komisyon alacak ve özellik şu an için kısıtlı bir ABD kullanıcısı için geçerli olacak. 

Dijital içerikler üreterek sosyal medya platformlarından para kazanmanın öneminin arttığı bu dönemde, pek çok sosyal medya mecrası bünyesine çeşitli özellikler ekleyerek bünyesine daha fazla kullanıcı katmaya ve büyümeye çalışıyor. YouTube, Facebook ve Instagram gibi platformlar gibi, bünyesine çeşitli yenilikler ekleyen Twitter da, kullanıcılarının para kazanmasına olanak tanıyacak iki yeni özelliğini geçen aylarda duyurmuştu. 

Twitter şimdi ise, kullanıcıların platformdan para kazanmasına imkan tanıyan Biletli Spaces ve Super Follows özelliklerini test etmek amacıyla hizmete açtı. Şu an için ABD’deki kullanıcılar için geçerli olan yeniliklerle ilgili detaylar da paylaşıldı. 

Super Follows sadece iOS ekosistemindeki kişiler için başvurular açılmışken, Biletli Spaces özelliği hem iOS hem de Android ekosistemindeki kullanıcılar için aktif. Dileyen kişiler Twitter’ın mobil uygulaması üzerinden başvurularını yapabiliyor. Twitter her iki özellik için de kısıtlı bir kullanıcı kitlesinin başvurularını değerlendirecek. Özellikler ilerleyen aylarda diğer bölgeler için de aktif edilecek. 

Twitter Super Follows’ a üç farklı abonelik sistemi getirdi

Twitter’ın Super Follows özelliğinde, kullanıcılar içerik üreticilerin özel içeriklerine erişim sağlayabilecek. Kullanıcıların aylık belirli bir ücret karşılığında içerik üreticilere abone olmasını ve bundan para kazanmasına olanak tanıyan Super Follows ’da üç farklı abonelik sistemi bulunacak. Bunlar; 2,99 dolar, 4,99 dolar ve 9,99 dolar olarak belirlendi. İçerik üreticileri Süper Takipçilerine özel olan içerikler paylaşacak ve maddi destek karşılığında özel paylaşımlar üretecekler.

1 ve 999 dolar arasında Biletli Spaces odaları oluşturulabilecek

Twitter’ın Clubhouse benzeri sesli sohbet odaları özelliği Spaces’ın aslında ücretli bir versiyonu olan Biletli Spaces’ta ise, oda sahipleri 1 dolar ile 999 dolar arasında bir bilet fiyatı belirleyecek. Oda sahipleri ayrıca, odalarına istedikleri kadar kişi davet edebilecek. 

Twitter, hem Biletli Spaces hem de Super Follows ‘tan yüzde 3 komisyon alacak

Şirket yeni özelliklerinin yanı sıra ayrıca özelliklerden ne kadar komisyon alacağını da açıkladı. Bu bağlamda Twitter, içerik üreticilerden, elde ettikleri gelirlerin yalnızca yüzde 3’lük bir komisyon olarak alacağını ve geri kalan yüzde 97 gibi büyük bir oranın ise kullanıcıya iletileceğini açıkladı. 

Ancak şirket hem Biletli Spaces hem de Super Follows özelliklerinde, içerik üreticilerin toplam 50 bin dolar bandını aştığında ise, komisyon tutarını da artıracağını açıkladı. Şirket 50 bin dolar barajını aşan kişilerde yüzde 3 değil, yüzde 20 komisyon alacağını duyurdu. 

İlginizi Çekebilir:

Twitter, “Beni Bu Mention’dan Çıkarın” Özelliği Getiriyor! 

Daha Fazla Özellik Sunan Ücretli Twitter Blue Kullanıma Açıldı

Haftalık Teknoloji Gündemi – Netflix E-Ticarete Atıldı, Bitcoin Resmi Para Birimi Oldu!:

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz