Bitcoin Yeni Rekor
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla’nın Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık yatırım yaptığını açıklamasının ardından Bitcoin, 47 bin dolar seviyesine ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Popüler kripto para biriminin, kısa bir süre içerisinde 50 bin dolar barajını aşabileceği tahmin edildi.  

Geçen yılın sonlarına doğru ciddi bir ivme yakalayarak hızla yükselişe geçen Bitcoin, birkaç kez gerileme yaşamış olsa da sık sık rekor tazelemeye devam etmişti. ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla ve uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in kurucu CEO’su Elon Musk’ın kısa bir süre önce Twitter profiline “#bitcoin” yazması ise kripto para biriminin değerini dakikalar içerisinde artırmıştı. Kısa bir sürenin ardından, Tesla da Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık yatırım yaptığını ve Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlayacaklarını açıklamıştı. Yaşanan gelişmeler sonrası Bitcoin, 47 bin dolar seviyesine ulaşarak yeni bir rekor daha kırdı. Tüm zamanların en yüksek değerine ulaşan popüler kripto para biriminin, yakın bir gelecekte 50 bin dolar barajını aşabileceği tahmin edildi.  

Diğer yandan; Bitcoin, bir önceki gün 38 bin dolar seviyesinden açılış yapmıştı. Bir gecede 47 bin dolar seviyesine ulaşan kripto para birimi, 24 saat içerisindeki ani değer artışı ile yatırımcıları da heyecanlandırdı. Analistler; Bitcoin’in, yükselişini sürdüreceğine ve kısa süre içerisinde 50 bin dolar barajını aşacağına işaret etti. Elon Musk tarafından yapılması beklenen yeni açıklamaların da bu yükselişi destekleyeceği dile getirildi.  

Elon Musk, kısa bir süre önce ‘Dogecoin’ ile ilgili de benzer bir hareketlenmeye sebep olmuştu

Elon Musk Dogecoin

Bununla birlikte; Elon Musk, kısa bir süre önce ‘Dogecoin’ ile ilgili de benzer bir hareketlenmeye sebep olmuştu. Resmi Twitter hesabı üzerinden ‘Dogecoin’e ilişkin bir paylaşımda bulunan Musk; kripto para biriminin, tüm zamanların rekorunu kırmasını sağlamıştı. Bununla birlikte Musk’ınDogecoin’i dünyanın en büyük 8. kripto para birimi haline getirdiği ifade edilmişti.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Tesla’dan 1,5 Milyar Dolarlık Yatırım Alan Bitcoin Yüzde 10 Değerlendi

Bitcoin, Tekrar 40 Bin Dolar Barajını Aştı! 

Elon Musk’ın Yeni Tweet’i Dogecoin’e Tüm Zamanların Rekorunu Kırdırdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz