Kadınların İşine Yarayacak Mobil Uygulamalar
Okuma Süresi
3 dakika

Tekno Safari editörleri olarak kadın okuyucularımız için bu haberimizde telefonlarında bulundurmaları gereken ve işlerine yarayacak mobil uygulamaları listeledik. İşte ‘Kadınların telefonunda olması gereken uygulamalar’, ‘Her kadının telefonunda olması gereken uygulamalar’, ‘Kadınların işine yarayacak mobil uygulamalar’ ve ‘Her kadının indirmesi gereken mobil uygulamalar’…  

Listemizde yer verdiğimiz uygulamaların özelliklerine de kısaca değinerek tek tıkla telefonunuza indirebilmeniz için bağlantı adreslerini paylaştık. İşte ‘Kadınların telefonunda olması gereken uygulamalar’, ‘Her kadının telefonunda olması gereken uygulamalar’, ‘Kadınların işine yarayacak mobil uygulamalar’ ve ‘Her kadının indirmesi gereken mobil uygulamalar’…

Kadınların Telefonunda Olması Gereken Uygulamalar

Kadınların İşine Yarayacak Mobil Uygulamalar

Kadınların telefonunda olması gereken uygulamalar şu şekilde:

  • Forest 
  • KADES 
  • Clue 
  • Kırmızı Işık 
  • Water Drink Reminder 
  • MyPill 
  • Think Dirty 

Forest 

Kadınların İşine Yarayacak Mobil Uygulamalar

Kadınların telefonunda olması gereken uygulamalar listemizde ilk sırada ‘Forest’ uygulamasına yer veriyoruz. İş hayatı ve ev hayatını bir arada yürütebilmek nedeniyle telefonlardan uzaklaşmak imkânsız hale geliyor. Bu durum zamanla bir telefon bağımlığına dönüşebiliyor. Forest uygulaması ise bu noktada devreye giriyor ve boş zamanlarında bile telefonundan kopamayanlar için daha az kullanma alışkanlığı edinmelerini sağlıyor. Bir ağaç dikme organizasyonu sunan uygulamada, geçici bir süreliğine telefonunuza dokunmuyorsunuz. Böylece Forest’ta ektiğiniz tohum zamanla bir ağaç haline geliyor. Eğer vaktinden önce uygulamadan çıkarsanız ağacınız kuruyor. Telefon kullanımını azaltmayı amaç edinen kullanıcılar için keyifli bir deneyim sağlıyor. 

Play Store 

App Store 

KADES 

Kadınların Telefonunda Olması Gereken Uygulamalar

Yaşadığımız toplumda her kadının indirmesi gereken mobil uygulamalar arasında ne yazık ki ‘KADES’de yer alıyor. KADES, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen Kadın Acil Yardım İhbar uygulamasıdır. Böylesi uygulamaların varlığı her ne kadar acı olsa da kadına şiddet olaylarının arttığı bu dönemde bir ihtiyaç haline geliyor. Sokakta, evinizde yaşadığınız herhangi bir şiddet durumunda telefonunuza indirdiğiniz KADES uygulamasıyla bir butona basarak emniyet güçlerine durumunuzu ihbar edebiliyorsunuz. 

Play Store 

App Store 

Clue 

Kadınların Telefonunda Olması Gereken Uygulamalar

Her kadının telefonunda olması gereken uygulamalar listemizde sırada regl takvimi yer alıyor. ‘Clue’ uygulamasıyla adetinizi takip edebiliyor böylece gün içinde sürprizlerle karşılaşmıyorsunuz. Hayatın yoğun akışı içinde regl takviminizi unutmak mümkün. Dolayısıyla Clue uygulaması girdiğiniz bilgiler doğrultusunda reglinizin yaklaştığı günü size önceden bildiriyor. Bununla birlikte doğurgan döneminizi görebiliyor ve doğum kontrol hapı kullanıyorsanız aksatmamanız adına hatırlatıcı ayarlayabiliyorsunuz.  

Play Store  

App Store 

Kırmızı Işık 

Kadınların Telefonunda Olması Gereken Uygulamalar

Listemize sırada ‘Kırmızı Işık’ uygulamasıyla devam ediyoruz. Kırmızı Işık uygulaması da KADES uygulaması niteliğinde olup herhangi bir şiddet ve acil durumda uygulamaya eklediğiniz acil numaraları ve yakınlarınızı tek tuşla arayabiliyorsunuz. Yakınlarınıza gizli bir şekilde konum bilginizi içeren mesaj da gönderebildiğiniz uygulamada size en yakın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı birimlerine ulaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda aileniz veya arkadaşlarınızla yolculuk rotanızı paylaşıyor ve bu rotadan çıktığınız anda bildirim almalarını sağlayabiliyorsunuz. Çevrenizdekilerle anlık iletişimde kalabildiğiniz uygulamayı görme engelli kadınlar da kullanabiliyor. 

Play Store  

App Store 

Water Drink Reminder 

Kadınların Telefonunda Olması Gereken Uygulamalar

Özellikle de menopozdan sonra östrojen seviyesinde yaşanan azalma nedeniyle kadınlar hızla kemik kaybetmeye başlıyor ve bu durum kemik erimesini ortaya çıkarıyor. Dolayısıyla su tüketiminin önemi de burada kendini gösteriyor. Bu nedenle hem cilt sağlığı hem de ileriki yıllarda yaşanabilecek sağlık problemlerine karşılık kesin bir çözüm olmasa da su içmeyi alışkanlık haline getirmek gerekiyor. ‘Water Drink Reminder’ uygulaması ise su içme hatırlatıcısı olarak kullanıcılara hizmet veriyor. Uygulamaya kilo bilginizi giriyorsunuz ve ne kadar su içmeniz gerektiğini öğreniyorsunuz. Gün içinde aldığınız bildirimler aracılığıyla su içmeyi unuttuğunuzu hatırlıyorsunuz. Bununla birlikte gün içinde hangi saatler arasında su içeceğinizi öğrenebiliyorsunuz. 

Play Store  

myPill 

Kadınların Telefonunda Olması Gereken Uygulamalar

‘myPill’ uygulaması, doğum kontrol hapı kullanan kadınlar için bir hatırlatıcı hizmeti veriyor. Doğum kontrol haplarını düzenli kullanmak ve aksatmamak gerekiyor. myPill uygulaması da hatırlatma özelliği sayesinde haplarınızı unutmamanızı sağlıyor. Aynı zamanda adet döngünüzü takip edebileceğiniz uygulamalar arasında yer alıyor.  

Play Store  

App Store

Think Dirty 

Kadınların Telefonunda Olması Gereken Uygulamalar

Kozmetik ve kişisel bakım ürün alışverişi kadınların olmazsa olmazları arasında. İsterseniz tercihiniz yalnızca bir parfüm olsun isterseniz de kozmetik ürünlerin tutkunu olun. Cildinizle birebir temas eden bu ürünlerin içeriğinde ne tür maddelerin yer aldığını bilmek ve sağlık açısından buna göre bir alışveriş rotası oluşturmak gerekiyor. Dolayısıyla ‘Think Dirty’ uygulaması sayesinde alışveriş yaparken ürünleri içeriğindeki maddelere göre karşılaştırabiliyor, yalnızca barkodu okutarak ürün hakkında bilgi edinebiliyorsunuz.  

Play Store  

App Store

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir: 

Rekabet Kurumu, WhatsApp Soruşturması Kararını Açıkladı!

Apple Watch 7 ’nin Özellikleri Sızdırıldı: Yeni İşlemci ve Yeni Ekran

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz