SASA Trend Micro

Polyester, elyaf filament, polyester bazlı polimerler üreten SASA, tüm bilişim altyapısının ve son kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için güvenlik altyapısını Trend Micro çözümleriyle yenilediğini duyurdu. Bulut güvenliği şirketi Trend Micro’nun; SASA için Trend Micro Deep Security, Trend Micro Deep Discovery Email Inspector, Deep Discovery Inspector ve Apex One ile son kullanıcılardan sunuculara ve diğer ağ donanımlarına kadar şirket genelinde uçtan uca güvenlik sunacağı ifade edildi.  

Son dönemlerde pandeminin de etkisiyle siber saldırılar, dünya genelinde tüm işletmeler ve devlet kurumları açısından en büyük tehditlerden biri haline geldi. Siber saldırılar nedeniyle birçok şirketin, bilgi ve maddi kayıpların yanı sıra itibar kaybıyla da karşılaştığı biliniyordu. Bu nedenle bilişim altyapısının güvende tutulması ve siber saldırılara karşı korunmasının, işletmeler açısından büyük önem taşıdığı belirtiliyordu. Polyester, elyaf filament, polyester bazlı polimerler üreten SASA da bu kapsamda, tüm bilişim altyapısının ve son kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için güvenlik altyapısını Trend Micro çözümleriyle yenilediğini duyurdu. Şirket; Trend Micro Deep Security, Trend Micro Deep Discovery Email Inspector, Deep Discovery Inspector ve Apex One ile son kullanıcılardan sunuculara ve diğer ağ donanımlarına kadar şirket genelinde uçtan uca bir güvenlik elde etti.  

SASA BT Müdürü Ali Dilbas, konuya ilişkin açıklamasında “Siber güvenlik, bilişim sistemlerimiz için en önemli ve birincil önceliğe sahip konulardan biri. Trend Micro’dan önce konsolidasyon sağlamakta güçlük çekiyorduk. Birden çok üreticinin ürününü konumlandırıp bunları yönetmek çok zordu ve çok fazla efor gerektiriyordu. Bizim için hem iş gücü kaybı hem de önemli bir maliyet anlamına geliyordu. Bu nedenle birbiri ile tam entegre çalışan, homojen ve tümleşik bir çözüm arayışına girdik. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Trend Micro çözümlerini tercih ettik” ifadelerine yer verdi. 

Trend Micro çözümleriyle, şirketin daha önce yaşadığı entegrasyon ve yönetim zorlukları da ortadan kalktı 

Trend Micro

İşletmeler açısından büyük kayıplara neden olan fidye yazılımları, oltalama, zararlı yazılımlar ve diğer siber tehditlerin, artarak işletmeleri olumsuz yönde etkilemeye devam ettiği de biliniyordu. Trend Micro Genel Sektör Satış Lideri Emirhan Aşcı, konuya ilişkin değerlendirmesinde tüm dünyaya yayılan COVID-19 salgınının siber tehditlerin daha da artmasına neden olduğunu dile getirdi.  

Aşcı, daha sonra şu şekilde sözlerine devam etti: “Siber saldırganlar salgının neden olduğu krizi çevrimiçi ortamlarda bir saldırı ve tehdit malzemesi olarak kullanıyor. Evden ve uzaktan çalışma gibi yöntemlerin yaygınlaşması, dijital dönüşüm süreçlerinin olması gerekenden çok daha fazla hızlanması işletmeleri ve çalışanları büyük bir risk altında bırakıyor. Bu nedenle dijital dönüşüm süreçlerini hızlandıran işletmelerin siber güvenliği ayrı olarak ele almaları ve öne çıkarmaları büyük önem taşıyor. Artan siber tehditlere karşı Trend Micro çözümlerini tercih eden SASA, altyapısını daha güvenli hale getirerek savunmasını güçlendirdi. Bu zorlu dönemde SASA gibi ülkemiz ekonomisi açısından kritik önem taşıyan şirketlerin yanında olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Türkiye’deki işletmeleri siber saldırılara karşı daha güvenli hale getirmek için çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Ayrıca bu projemizde Trend Micro yetkili iş ortağımız VData Bilgi Teknolojileri entegrasyon sürecini uzman ekipleriyle çok iyi yönetti ve sürekli yanımızda oldu. Şirketim ve ekibim adına bu projede emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” 

Diğer yandan; Trend Micro çözümleriyle birlikte şirketin daha önce yaşadığı entegrasyon, yönetim zorlukları ve diğer sorunların da ortadan kalktığı ve güvenlik düzeyinin önemli ölçüde artırıldığı dile getirildi. Yeni çözüm sayesinde BT ekibi olarak geceleri daha rahat uyuduklarını ifade eden Dilbas, Trend Micro en çok güvendiğimiz şirketlerin başında geliyor. Siber güvenliğin hayati önem taşıdığı günümüzde yönetim kolaylığı, merkezilik ve çözümlerin birbiriyle entegre bir şekilde çalışıyor olması sayesinde yönetim için nitelikli çalışanların harcadığı zamanı önemli ölçüde azalttık” dedi. Trend Micro çözümleriyle önemli avantajlar elde eden şirket ayrıca, ilerleyen dönemlerde özellikle EDR ve IPS çözümlerine yatırım yapmayı planladığına işaret etti.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

En Popüler Android Uygulamalarının Yüzde 60’ında Güvenlik Açığı Tespit Edildi

Anker, Yeni Yapay Zeka Destekli ‘Eufy’ Güvenlik Kamerası Modellerini Tanıttı! 

Türkiye, Siber Güvenlik Becerileri Konusunda 21 Ülke Arasında Sondan İkinci Sırada! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz