LG Dayanıklılık Testi

LG Dayanıklık Testi
Güney Kore merkezli teknoloji şirketi LG, giriş seviyesi cep telefonu ailesi ‘K’ serisi için 3 yeni cep telefonu duyurdu. Duyurulan yeni telefonların en dikkat çeken özellikleri ise askeri dayanıklılık testlerinden geçmiş olmaları.  

LG ülkemizde popülerliğini kaybeden bir firma olsa bile, dünya genelinde iddialı modeller çıkarmaya devam ediyor. Şimdi ise LG, giriş seviyesi cep telefonu ailesi ‘K’ serisi için 3 yeni cep telefonu tanıttı. Teknik becerileri ya da tasarımlarının yanı sıra en dikkat çeken özellikleri ise yeni tanıtılan telefonların askeri dayanıklılık testlerinden geçmiş olması. LG’nin yeni giriş seviyesi cep telefonları K41S, K51S ve K61, askeri dayanıklılığa sahip olsa bile oldukça şık tasarım çizgilerine sahipler. Aynı zamanda 3 modelde MIL-STD 810G askeri dayanıklılık sertifikasına sahip. İsimleri açıklanmamış olsa bile aynı işlemcileri kullanan bu modeller küçük ayrıntılar ile birbirinden ayrılıyor. Amerika ve Avrupa pazarında satılacağı bilinen yeni modellerin 2020 yılının 2. çeyreğinde çıkması bekleniyor ama telefonlar için açıklanan bir fiyat bulunmuyor.

LG K41S teknik özellikleri: 

LG K41S

LG K41S ve diğer modeller 2.3 GHz frekans hızına çıkabilen 8 çekirdekli bir işlemciye sahipler. LG K41S’in 3 GB’lık bir belleği bulunuyor. 32 GB’lık depolama alanına sahip olan bu model aynı zamanda 2 TB’lık microSD kart desteğine sahip. Arka tarafında 4lü kamera sistemine sahip olan LG K41S’in ana kamerası 13 MP. Ana kamerasına MP’lik geniş açı, MP’lik macro veMP’lik derinlik sensörü eşlik ediyor. Ön kemarası ise 8 MP büyüklüğünde.  

6.5 inçlik HD+ bir çözünürlüğe sahip olan LG K41S’İn 4000 mAh’lik bir bataryası bulunuyor  ve LG K41S’in gövde kalınlığı 8.2 mm 

LG K51S teknik özellikleri: 

LG K51S

LG K41S ile aynı işlemciye ve aynı bellek özelliklerine sahip olan LG K51S’in depolama alanı ise 64 GB ve 2 TB kadar microSD kart desteğine sahip. Yine dörtlü kamera sistemine sahip olan LG K51S’in ana kamerası 32 MP. Ana kamerasına MP’lik geniş açı, MP’lik macro veMP’lik derinlik algılayıcı sensör eşlik ediyor. Ön kamerası ise 13 MP büyüklüğünde. LG K51S, K41S ile aynı ekran ve batarya özelliklerine sahip. 

LG K61 teknik özellikleri: 

LG K61

Diğer telefonlar ile aynı işlemciyi kullanan LG K41S’in belleği ise 4 GB. 64 GB ve 128 GB depolama seçeneklerine sahip olan LG K61, diğer modellerde olduğu gibi 2 TB’a kadar microSD kart desteği bulunuyor. Dörtlü kamera sistemi olan LG K61’in ana kamerası yeni serinin en üst MP değerine sahip. LG K61’in ana kamerası 48 MP büyüklüğünde. LG K61’in ana kamerasına 8 MP’lik geniş açı, MP’lik macro ve MP’lik derinlik algılayıcı sensör eşlik ediyor. Ön kamerasının büyüklüğü ise 16 MP. 4000 mAh bir bataryaya sahip olan LG K61, 6.5 inçlik FHD+ çözünürlüğünde bir ekrana sahip ve telefonun kalınlığı 8.4 mm.  

Samsung’un katlanabilir ekranlı yeni telefonu Z Flip, ilk kırılma vakasını yaşadı!

Oppo yeni orta segment cep telefonu A31’i tanıttı