IMDb’den nostalji tutkunlarını heyecanlandıracak yeni bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre, şirketin ücretsiz yayın platformu üzerinden içerisinde “Lost” ve “Desperate Housewives” gibi ikonik yapımların da bulunduğu 20 adet Disney yapımı dizi izlenebilecek. Dizilerin platformda yayınlanma tarihleri ise değişiklik gösterecek. 

Dünyanın en ünlü çevrim içi veri tabanlarından birisi olan IMDb’den, eski dizileri tekrar tekrar izlemeyi seven nostalji tutkunlarını ve zamanında kaçırmış oldukları yapımları tek bir siteden izlemek isteyen kişileri sevindirecek yeni bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre, şirketin ücretsiz dijital yayın platformu olan “IMDb TV”; içerisinde “Lost”, “Desperate Housewives (Umutsuz Ev Kadınları)”, “Malcolm in the Middle” ve “My So-Called Life” isimli ikonik dizilerin de bulunduğu 20 adet Disney yapımının yayın haklarını satın aldı.  

Şirket, yaptığı açıklamada kendi yayın platformunun “Lost” ve “Malcolm in the Middle” dizilerinin ücretsiz bir şekilde izlenebileceği tek platform olacağına işaret etti. Bölümlerin başka bir noktaya indirilebilmesi veya çevrim dışı olarak izlenebilmesi için ise kullanıcıların, abonelik oluşturması veya ücretini ödeyerek indirme işlemini gerçekleştirmesi gerekecek.  

Lost, finalinin 10. yıl dönümünde IMDb TV’de yayında olacak

Aktarılan diğer detaylara göre, yayın tarihleri dizilere göre değişiklik gösterecek ve bütün diziler aynı tarihte yayınlanmayacak. “Ally McBeal” isimli dizinin tüm bölümleri, IMBb TV’de 1 Nisan’dan itibaren yayında olacak. Şirket, “Lost” dizisini ise dizinin final bölümünün 10. yıl dönümü olan 1 Mayıs tarihinden itibaren yayınlamaya başlayacak. Diğer yandan “Malcolm in the Middle”, 1 Haziran’dan itibaren platform üzerinden izlenebiliyor olacak. 

Yayınlanan dizilerin ne kadar eski yapımlar olduğu göz önünde bulundurulunca yaşanan gelişmenin, diğer ücretli dijital platformların abonesi olan kullanıcılarda herhangi bir pişmanlık yaratmayacağı düşünülüyor. Disney yapımı dizilerin platformda yayınlanacak olmasının ise IMDb TV’yi ziyaret edecek kişi sayısının artmasına katkı sağlayacağı tahmin ediliyor.  

Netflix yeni dizisi Locke and Key’den özel bir video paylaştı

Marvel’dan, Disney+’a 10 dizi gelecek

Netflix, Adam Sandler’la olan anlaşmasını uzattığını açıkladı