Lansmanından bu yana büyük ses getiren Tesla’nın yeni pick-up modeli CyberTruck gündemden düşmüyor. Bu kez Elon Musk’ı annesi tiye aldı. 

Lansman anında kırılmaz olduğu iddia edilen camları kırılan Tesla CyberTruck, kah bir oyuna girdi, kah diğer markalar tarafından tiye alındı. Kimileri lansman esnasında kırılan camın bile bir gerilla marketing çalışması olduğunu düşünüyor. Bu tür haberlerin sonuncusuysa Elon Musk’ın annesi Maye Musk’tan geldi. 

Maye Musk Twitter hesabından yaptığı paylaşımda CyberTruck’ın olay olan camlarına gönderme yaptı. Tweet’inde Elon Musk’ın 1995 yılına ait fotoğrafını paylaşan anne Musk, “#1995 ve insanlar arabalar hakkında hiçbir şey bilmediğini söylüyordu” mesajını ekledi. Fotoğrafta Elon Musk sahibi olduğu aracın camını değiştirirken görülüyor. Bu paylaşım lansman esnasında kırılan camlarına ilişkin bir mesaj olarak algılandı ve sosyal medyada yoğun ilgi gördü. 

 

Maye Musk’ın CyberTruck’ın iletişim çalışması kapsamında bu tweet’i paylaşıp paylaşmadığı bilinmese de bunun 2022 yılında piyasaya çıkacak araçla CyberTruck’ın güçlenecek camlarıyla ilgili olduğu düşünülüyor. 

Elon Musk’ın Cevabı

Annesinin Tweet’ine Elon Musk’ın cevabı ise gecikmedi. Musk “Tamir ücretini ödeyemedim, bu yüzden arabadaki neredeyse her şeyi hurdalıktaki parçalardan düzelttim. İronik olarak, kırık yan pencere camını tamir ederken ben. Çember tamam” mesajıyla karşılık verdi. 

 

Fotoğrafta Musk’ın ironik olarak cam tamir ederken görülmesi oldukça dikkat çekiyor. 

Tesla’nın yeni aracı Cybertruck, Los Angeles’ta kaza yaptı

Tesla’nın Cybertruck’ı Minecraft’a mod olarak eklendi

Cybertruck şimdi de James Bond oyununa girdi!

Dubai, Tesla Cybertrucks’ı polis arabası filosuna ekleyebilir

Tesla Cybertruck 250 bin adet sipariş aldı