Salı, Ağustos 3, 2021
Ana SayfaTeknolojiMediaTek, HeyperEngine Oyun Teknolojili G Series Ürünlerini Tanıttı

MediaTek, HeyperEngine Oyun Teknolojili G Series Ürünlerini Tanıttı

MediaTek, düzenlediği basın toplantısında, sektör ve gelecekle alakalı önemli açıklamalarda bulundu. MediaTek, Türkiye ve küresel yerli akıllı telefon ve tablet markalarının yanı sıra akıllı TV ve modem gibi yerli cihaz ve teknoloji iş birliklerini devam ettireceğini belirtti. MediaTek, Türkiye’deki akıllı telefon pazarı genelindeki payını 3 yılda %32 seviyelerini çıkarmayı başardı. Ayrıca yerli üretim akıllı telefonlarda da %100 pazar payına ulaştı. Toplantıda ayrıca MediaTek’in “oyun telefonları” çağını başlatan Helio G Serisi işlemci ailesi tanıtıldı. Ayrıca amiral gemisi G95 işlemcinin Türkiye duyurusu da yapıldı.

MediaTek, Covid 19 pandemisi nedeniyle basın toplantısını internet üzerinden yaptı. Şirket, bugüne dek geliştirdiği güçlü oyun işlemcisi MediaTek Helio G95’in duyurusunu da gerçekleştirdi. MediaTek HyperEngine oyun teknolojisine sahip G Serisi işlemci ailesinin amiral gemisi MediaTek G95’in özelliklerini açıkladı. G95, çoklu kamera desteği, benzersiz bağlantı gücü ve gerçek zamanlı video akışı (streaming) için yapay zeka destekli süper çözünürlük gibi özellikler sağlıyor. MediaTek G Series’in benzersiz bağlantı, oyun, streaming ve kullanım performansı özellikleri, küresel akıllı telefon üreticisi Xiaomi iş birliğinde, yüksek özellikli üç farklı akıllı telefon modeliyle Türk tüketicisine ilk kez 2020 yılı içerisinde sunuldu.

MediaTek Türkiye ‘de Yerli Üretim Akıllı Telefonlarda Yüzde 100 Pazar Payı

MediaTek, Türkiye akıllı telefon pazarı genelindeki payını 3 yılda yüzde 12’den yüzde 32 seviyesine çıkardı. Şirket 2019 yılı ikinci yarısı itibarıyla da yerli üretim akıllı telefonlarda yüzde 100 pazar payına ulaştı. Bu tarihten sonra ülkemizde üretilen tüm akıllı telefonlar, gücünü MediaTek işlemcilerden alıyor. MediaTek, ülkemizde yerli akıllı TV ve bağlantı cihazları pazarında da güçlü bir konumda bulunuyor. MediaTek’in pazar payı, yerli üretim akıllı TV’lerde yüzde 95, tabletlerde yüzde 45, fiber modem ve VDSL modemlerde yüzde 95 seviyesinde bulunuyor.

Toplantıda ayrıca, farklı segmentlerde akıllı telefonlara hızlı ve akıllı 5G bağlantı özelliği getirecek olan MediaTek Dimensity Serisi 1000+, 820, 800, 800U ve 720 işlemcilerin ön tanıtımı da yapıldı.

G Yazılır, Gaming Okunur

MediaTek basın toplantısında, Türkiye lansmanı yapılan yeni üst sınıf işlemci MediaTek Helio G95 ve G Serisi ürün ailesi, daha canlı görseller, temasa daha hızlı tepki veren ekranlarla geliyor Ayrıca daha güçlü bir internet bağlantısı gibi özelliklerle, akıllı telefonlarda bir üst seviyeye taşıyor.

MediaTek Helio G Serisi işlemciler, MediaTek HyperEngine oyun teknolojisiyle benzersiz bir oyun deneyimi sunuyor. Akıllı telefonlara daha güçlü internet bağlantısı ve üst düzey oyun, streaming, grafik, kamera, işlemci, bağlantı ve enerji verimliliği özellikleri getiriyor.

Akıllı Telefonunda Üstün Teknoloji İsteyen Herkes İçin

MediaTek Helio G Serisi işlemciler ve HyperEngine oyun teknolojisi, akıllı telefonlara yüksek miktarda bilgi işlem gücü gerektiren oyunlar için tasarlanmış oyun bilgisayarlarında olduğu gibi üstün nitelikli özellikler katıyor. İşlemci, grafik işlemcisi ve görüntü kalitesi, ekran hassasiyeti ve tepki süreleri, internet bağlantısı ve kamera uygulamaları üzerindeki iyileştirmeler, MediaTek işlemcili telefonlara günlük kullanıma da yansıyan üstün performans sağlıyor.

MediaTek Helio G serisi işlemciler, sesli ve görüntülü konuşmalarda mükemmel kalite, hızlı bağlantı, istikrarlı çekim ve düşük enerji tüketimi sağlayan Dual 4G VoLTE gibi bağlantı standartlarını destekliyor. Wi-Fi sinyal gücünün düşük olduğu durumlarda, akıllı teknoloji Wi-Fi & LTE eş zamanlılık kullanımını tetikliyor. Böylece oyun ve video akışı (streaming) için kesintisiz performans sağlanıyor. Oyun sırasında gelen çağrıların takılmaya yol açmadan ertelenmesi ve CPU, GPU ve bellek ilişkisinin dinamik yönetimi gibi özellikler de sunuluyor.

Geliştirilmiş yeni nesil MediaTek HyperEngine oyun teknolojisine sahip G Serisi işlemci ailesinin en yeni ürünü MediaTek Helio G95. Bu işlemci üst sınıf 4G akıllı oyun telefonlarına yönelik olarak geliştirildi. İşlemci, Yapay Zeka işlemcisi (APU) destekli 4 kameraya kadar çoklu kamerayla çekim, yapay zeka destekli yüksek çözünürlük gibi özellikler ve üstün performans sunuyor. İşlemci, akıllı telefonları, fotoğraf meraklıları, sosyal medya video içerik üreticileri ve elindeki teknolojiden daha fazlasını bekleyen herkes için performansı üst sınıf cihazlara dönüştürüyor.

İki kelimeli uyandırma özelliği de sunan işlemci, standart HDR10 ekran desteği de sağlıyor. Gerçek zamanlı görsel kalitesi, gerçek renk ve görüntü deneyimi, HDR10+ düzeyine yaklaşıyor.

İlginizi Çekebilir:

MediaTek Dimensity 800U İşlemci, Orta Segment Telefonlara 5G Teknolojisini Getirebilir 

Redmi Note 10 Serisi 108 MP’lik Kamera ile Gelebilir

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR